Tiktok Takipçi Satın Al

Xiaomi, MIUI 12 ile Birlikte iOS 14’ün Merak Edilen Özelliğini Getiriyor

Xiaomi’nin MIUI 12, akıllı telefonunuzun arkasına dokunarak uygulamaları açmanıza izin verecek.

MIUI 12, şirketin özel kullanıcı arayüzüne dayanan Xiaomi akıllı telefonlar için büyük bir sürüm ve elbette büyük bir güncellemedir. Diğer şeylerin yanı sıra, MIUI 12 güncellemesini heyecan verici kılan faydalı yeni özellikler var.


Daha da heyecan verici olan, Xiaomi’nin en son MIUI güncellemesi için yararlı bir yeni özellik üzerinde çalışıyor gibi görünüyor.

Xiaomi’nin MIUI 12 çift dokunma özelliğinin; ekran görüntüsü alma, el feneri açma/kapama, kontrol merkezini açma, bildirim menüsünü açma, kamerayı açma gibi özellikleri destekleyeceği görülüyor.

Bu özellik, bu işlevleri gerçekleştirmek için akıllı telefonunuzun arkasına çift veya üç kez dokunmanızı gerektirir. Bu özellik, Xiaomi akıllı telefonunuzda MIUI 12’ye dayanan diğer birçok şeyi de kontrol etmenizi sağlayabilir.

MIUI 12 çift dokunma özelliği

Xiaomi, MIUI 12 ile Birlikte iOS 14'ün Merak Edilen Özelliğini Getiriyor

Ancak, bu daha önce gördüğümüz bir şey. Çeşitli eylemleri başlatmak için telefonun arkasına iki ve üç kez hafifçe dokunma yeteneği Apple’ın iOS 14’ünde zaten mevcut. Pixel akıllı telefonlara da benzer bir özellik geliyor.

Xiaomi şu anda MIUI 12 için arkadan dokunma hareketi özelliğini geliştiriyor, bu da özelliğin ne zaman halka açılacağını bilmediğimiz anlamına geliyor. MIUI tabanlı her Xiaomi akıllı telefonun da bu özelliği alıp almayacağı belli değil.

Android 11 tabanlı MIUI 12 ile mi kullanıma sunacak, yoksa Android 10 tabanlı MIUI 12 sürümleri de çift dokunma özelliğine kavuşacak mı şu an için bilemiyoruz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu