Xiaomi, Kızaklı Selfie Kameraya Sahip Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

Samsung, Huawei, Motorola ve daha fazlası gibi akıllı telefon üreticilerinin katlanabilir akıllı telefon segmentine girdiğini gördük.

Xiaomi geçen yıl katlanabilir bir telefon prototipi sergiledi, ancak henüz telefon piyasaya sürmedi. Şirket, kapaklı tasarım ve üç katlı ekran dahil olmak üzere çeşitli katlanabilir uygulamaları göstermek için çok sayıda patent başvurusunda bulundu.

Yeni sızıntılar, Xiaomi‘nin Çin’in Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi CNIPA’da sunduğu yeni bir patenti tespit etti. Görünüşe göre, akıllı telefon Xiaomi’nin geçen yıl patent aldığı beş pop-up selfie kamera ile katlanabilir telefonun tonlu bir versiyonu gibi görünüyor.

Xiaomi, Kızaklı Selfie Kameraya Sahip Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

Yeni patent, geçen yıl tespit edilene benzer bir form faktörüne sahip gibi görünüyor ve önemli bir fark var. Beş pop-up selfie kamera yerine, bu sefer daha gerçekçi bir tek kamera modülü mevcut olacak. Tasarım, yaklaşmakta olan Xiaomi akıllı telefonun Huawei Mate X ve Mate Xs modellerinde olduğu gibi dışa katlanabilir bir ekrana sahip olacağını gösteriyor. Tıpkı eski patent gibi, tek yükseltmeli kamera modülü de telefonu tutma biçiminize bağlı olarak arka veya ön kamera olacak.

Bugün ortaya çıkan patent görselleri, aynı zamanda telefonun alt kısmında bulunan bir USB Type-C girişini de gözler önüne seriyor. Telefonun yan tarafında fiziksel tuşların yer alacağını da ortaya çıkaran patent görsellerinde herhangi bir parmak izi okuyucu bulunmuyor. Bu da akıllara Xiaomi’nin ekrana gömülü bir parmak izi okuyucusu tercih edeceği ihtimallerini doğuruyor.

Xiaomi, Kızaklı Selfie Kameraya Sahip Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

İLGİLİ İÇERİK:  Klavyede (_) Alt Çizgi Nasıl Yapılır?
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu