Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei Mate X’e Benzer Xiaomi’den Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

Xiaomi, katlanabilir bir akıllı telefon için yeni bir tasarımın patentini aldı. Tasarım, Çin patent sertifikası web sitesi CNIPA’da ortaya çıktı.

Bu tasarım söylenti Xiaomi Mi MIX Fold‘u temsil edebilir. Xiaomi’nin patentlediği telefon bize Huawei Mate X’i hatırlatıyor. Sağlanan çizimlerde görebileceğiniz gibi, oldukça büyük bir ekrana sahip. Bu, akıllı telefon boyutuna katlanan tablet boyutlu bir cihazdır.


Ekran alanı iki görüntüden birinde vurgulanır ve gördüğünüz gibi, açıldığında, bu ekran o alanın tamamını kullanmaz. Kameraların bulunduğu bölüm ekran için ayrılmamıştır.

İki resimden biri de cihazın arkasındaki menteşeyi gösterir. Ayrıca, sağlanan çizimlerden bazılarında katlandığında telefonu da görebilirsiniz.

Huawei Mate X'e Benzer Xiaomi'den Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

Bu, Xiaomi’den gördüğümüz ilk katlanabilir tasarım değil, hatta yakın değil. Şirket, geçen yıl içinde birkaç tasarım patenti aldı, bu yüzden bunlardan hangisinin kullanılacağını bilmiyoruz.

Bu olabilir, ancak öte yandan olmayabilir. Xiaomi’nin bu yıl içinde katlanabilir bir akıllı telefon sunduğu söylentileri olduğu için beklemek ve görmek zorundayız.

Şirket hala katlanabilir bir cihaz duyurmadı, bu yüzden sonunda geldiğinde, Xiaomi’nin ilk katlanabilir akıllı telefonu olacak.

Huawei Mate X'e Benzer Xiaomi'den Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

Xiaomi katlanabilir ahize prototipini geçen yıl tanıttı

Xiaomi yaptığı demo geçen yıl katlanabilir ahizeyi, ama bu prototip bu telefon çok daha farklı görünüyordu. Yine de, bu prototipin tasarımı geçen yıl onaylandı.

Xioami’nin elbette birkaç katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalışması bile mümkündür. Yaklaşan şirketin katlanabilir olduğu iddia edilen Xiaomi Mi MIX Fold olarak adlandırılacak, ancak daha önce de belirtildiği gibi, tasarımı hala bir gizem.

Gizemli olan tek parça bu değil, çünkü telefonun özelliklerini de bilmiyoruz. Xiaomi gerçekten çok fazla bilgi paylaşmadı ve çok fazla söylenti görmedik.

Şirketin ilk katlanabilir el cihazının aslında 2019’da gelmesi bekleniyordu, ancak bu olmadı. Xiaomi, gerçekten ilginç bir telefon olan Mi MIX Alpha’yı tanıttı, ancak katlanabilir değil.

Bununla birlikte, Xiaomi’nin MWC 2020’deki katlanabilir ahizesi hakkında bazı ek bilgileri paylaşabilir. Ancak, şirketin MWC 2020‘de muhtemelen Mi 10 serisi amiral gemilerine ayrıldığı için sadece tahmin ediyoruz.

Huawei Mate X'e Benzer Xiaomi'den Katlanabilir Telefon Patenti Aldı Huawei Mate X'e Benzer Xiaomi'den Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu