Tiktok Takipçi Satın Al

Xiaomi, Moto Razr Benzeri Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

Moto Razr benzeri camshell tasarımlı Xiaomi katlanabilir telefon yeni patentte görünüyor.


Geçen yıl, Samsung ve Huawei gibi akıllı telefon üreticilerinin katlanabilir akıllı telefonlarını piyasaya sürdüklerini gördük.

Xiaomi, katlanabilir bir telefonun kendi yinelemesini yaptığı için uzun zaman geçti ve henüz görmedik. Görünüşe göre, Xiaomi katlanabilir telefon patenti çevrimiçi olarak ortaya çıktı ve bu sefer kapaklı bir tasarıma bakıyoruz. Farkında olmayanlar için Moto Razr ayrıca aynı kapaklı tasarıma sahiptir.

Xiaomi katlanabilir telefon patenti ortaya çıktı


Yeni rapora göre, Xiaomi Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisinde (USPTO) yeni bir patent başvurusunda bulundu.

Xiaomi, Moto Razr Benzeri Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

Listeye bakıldığında, patentin orijinal olarak Temmuz 2018’de açıldığı anlaşılıyor. Kuruluş, bu haftanın başlarında yayınladı. Patent, katlanabilir telefonun ve alt ekranı bağlayan bir döner şaft kullanacağını ortaya koymaktadır. Kenarların etrafında mıknatıslar olacak, böylece telefon katlanmış kalabilir ve yanlışlıkla açılma olmaz.

Ön selfie kamerası barındırmak için gösterilen çentik veya kesik olmadığını fark etmeye değer. Bununla birlikte, patent cihazın herhangi bir donanım spesifikasyonunu ortaya koymadı. Geçmişte, çevrimiçi olarak çok sayıda Xiaomi katlanabilir telefon patenti gördük.

Xiaomi, Moto Razr Benzeri Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

Bir şirket patent başvurusunda bulunursa, gerçek ürünün piyasaya sürüleceği anlamına gelmez. Benzer bir cihaz benzer şekilde tasarlanmış Moto Razr‘a karşı ne kadar iyi çukur olduğunu görmek ilginç olurdu.

Katlanabilir telefonlardan bahseden Samsung, önümüzdeki ay Galaxy Z Flip adlı bir sonraki sürümünü piyasaya sürecek. Daha fazla katlanabilir cihaz sahneye çıktığında, nihayet Xiaomi’nin katlanabilir bir akıllı telefonun kendi yinelemesini gösterdiğini görebiliriz. Çinli şirket, yenilikçi özelliklere sahip akıllı telefonlar getiriyor. Birkaç ay önce, Xiaomi Mi Note 10 / Xiaomi CC9 Pro’yu büyük bir 108MP Penta kamera kurulumuyla gördük.

Xiaomi, Moto Razr Benzeri Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu