Xiaomi Güneş Panelli Akıllı Telefon Patentini Aldı! - TeknoDiot.com

Xiaomi Güneş Panelli Akıllı Telefon Patentini Aldı!

Abone Ol 

Çinli akıllı telefon üreticileri, yenilikçi tasarıma sahip benzersiz akıllı telefonlar üretme çılgınlığı içinde. Çin merkezli bir akıllı telefon üreticisi olan Xiaomi, telefonun arkasına güneş paneli yerleştiren bir akıllı telefon tasarımını patentledi.

Geçen yıl Temmuz ayında, Xiaomi Mobile Software, güneş pili modülüne sahip bir akıllı telefon için WIPO (Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi) ile patent başvurusunda bulundu. Patent, telefonun tasarımının birkaç eskizini içermekte olup piyasaya çıkarsa ne beklememiz gerektiğine bir göz attı.

Xiaomi Güneş Panelli Akıllı Telefon Patentini Aldı!

Çizim, akıllı telefonun çentikli ekranı ile birlikte geldiğini gösteriyor ancak ön taraf kameranın nereye yerleştirildiği belli değil. Ayrıca ön kamera için açılır modül belirtisi yok. Şirket, bunun için zaten Xiaomi tarafından görücüye çıkan bir kamera teknolojisini tercih ediyor olabilir.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Arka tarafta, akıllı telefon kamera sensörleri dikey olarak yerleştirilmiş ve her iki sensörün arasında bir LED flaş bulunan çift kamera modülü ile birlikte geliyor. Ekrandaki parmak izi sensörü modülünü onaylayan arka panelde parmak izi sensörü bulunmakta.

Güneş paneli, telefonun arka tarafının büyük bölümünü kapsayan, en dikkat çekici kısmıdır. Şaşırtıcı bir şekilde, güneş paneli kamera modülünden daha incedir. Bu entegrasyon sayesinde, telefondan güneş enerjisi ile şarj etmek mümkün olacak.

Güneş enerjisiyle çalışan bir akıllı telefon fikrini keşfeden başka birkaç şirket var ve şimdi Xiaomi de aynı şekilde çalışıyor. Ancak, telefonun başlatılmasıyla ilgili bilgi bulunmamaktadır. Patenti alınmış olmasına rağmen, şirketin bu telefonu gerçekten üretip pazara getireceğini garanti etmiyor. Sadece şirketin fikri araştırdığı ve buna yönelik çalıştığı anlamına gelmektedir.

 

Göz atın:   Android Pie’da Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu