Tiktok Takipçi Satın Al

Xiaomi, Çin’de Tüketici Finans Şirketi Kuracak!

Xiaomi, uzun zamandır gözlerini tüketici finansı sektörüne çevirdi. Sektör, Alibaba, Tencent vb. şirketler önemli ve kazançlı bir sektör olduğunu kanıtladı.

Çin Bankacılık ve Sigorta Düzenleme Komisyonu Cuma günü yaptığı açıklamada, Xiaomi’ye Chongqing’de bir tüketici finans şirketi kurması için onay verdiği ortaya çıktı. Ülkenin güneybatısında açılması bekleniyor. Düzenleyici kurum, kuruluşun kurulması için 10 Ocak onay tarihinden itibaren altı ay süre verdi.


Tüketici finansman kıyafeti kilit hissedarları Chongqing Kırsal Ticaret Bankası (CRCB) ve diğer üç Chongqing merkezli şirkete sahiptir. Önerilen kayıtlı sermaye 1.5 milyar RMB (218.6 milyon $) olarak belirlendi.

Çin basını Kasım ayında Xiaomi‘nin ülkede Baidu, Alibaba ve diğer pek çok ülkeye tüketici finans lisansı alan 28. şirket olacağını bildirdi.

Xiaomi, Çin basınına, yeni şirketi kurmanın Chongqing’de daha sağlam bir yer edinmesine yardımcı olacağını ve ülke çapında tüketici finansmanını genişletmeyi umduğunu söyledi.

Xiaomi, Çin'de Tüketici Finans Şirketi Kuracak!

Xiaomi tüketici finas şirketi kuruyor

Çinli teknoloji devi, 2018 Hong Kong borsasında halka arzını başlatmadan kısa bir süre önce, finans işini bağımsız bir kuruluş haline getirmeyi planladığını açıkladı. Hareket, birçokları tarafından mali kolun halka açılmasının bir yolu olarak görülüyordu.

Tüketici finansmanı, son zamanlarda akıllı telefon işinin yaşadığı yavaş büyümeyi göz önünde bulundurarak şirket için gerçek bir alternatif olarak görülüyor. Xiaomi’nin finansal ürün portföyünde tüketici kredileri, tedarik zinciri finansmanı, finansal teknoloji, üçüncü taraf ödemeleri, çevrimiçi sigorta ve dijital bankacılık yer alıyor.

Çinli şirket, yurtdışındaki kârlı finansal teknoloji piyasalarını da aynı şekilde izliyor. Dijital bankacılık lisansını bu ayın başlarında Singapur’da aldı ve geçen yıl Hindistan’da finansal ürün teklifini genişletmek için görüşmelerde bulunduğu söyleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu