Tiktok Takipçi Satın Al

Xiaomi Mi A3 İçin Yeni Bir Android 10 Güncellemesi Yayınlandı

Xiaomi, Mi A3 için yeni bir Android 10 güncellemesi yayınlandığını açıkladı. Xiaomi Mi A3 Android 10 güncellemesi, Mart güvenlik yamasıyla birlikte yeniden yayınlandı

Xiaomi, geçtiğimiz hafta Mi A3 modelleri için dağıtılan Android 10 güncellemesinde bazı sorunların olduğunu kabul etmişti ve güncellemeyi geri çekmişti. Xiaomi’den yeni bir duyuru geldi ve Xiaomi Mi A3 için yeni bir Android 10 güncellemesinin geleceğini haber verdi.


Xiaomi’nin 2019 yılında piyasaya sürdüğü Android One ile gelen Mi A3 geçen hafta Google’ın en son Android 10 güncellemesi almıştı, ancak şirket hataların bir sonucu olarak güncellemeyi geri almasıyla bu fazla sürmedi.

Güncellemenin ilk derlemesinde bazı hatalar olması bekleniyordu, ancak Mi A3’ün güncellemeyle ilgili sorunlar sadece birkaç küçük hatanın ötesine uzanıyor. Bazı kullanıcılar telefonlarının LCD ekranının kalıcı olarak hasar görmesinden şikayet ederken, diğer durumlarda pil tam olarak şarj olmuyor. Bazı aşırı durumlarda, telefonlar ağırlaştığı ve diğer bazı şikayet konuları bulunuyordu.

Xiaomi Mi A3 İçin Yeni Bir Android 10 Güncellemesi Yayınlandı

[penci_related_posts dis_pview=”yes” dis_pdate=”no” title=”İlgili içerik” background=”” border=”” thumbright=”no” number=”1″ style=”grid” align=”none” withids=”81751″ displayby=”recent_posts” orderby=”rand”]

Yeniden Android 10 güncellemesi aldı

Aylarca bekledikten sonra tekrardan Xiaomi, Mi A3 Android One telefonu Android 10 güncellemesini yayınlamaya başladı.

Xiaomi’nin ülkemizde de oldukça satılan modelleri Mi A3, sonunda Android 10 güncellemesine kavuştu. Firma kademeli olarak yeni güncellemeyi kullanıcılara yolluyor.

Mi A3’ün aslen güncellemeyi haftalar önce alması bekleniyordu, ancak yakın tarihli bir rapor COVID-19 (koronavirüs) salgını nedeniyle bir gecikme olduğunu söyledi. Neyse ki, güncelleme telefon sahipleri için artık mevcut ve OTA’nın cihazlarına ulaşmasını beklemek istemeyenler için XDA Geliştiricileri sayesinde bir indirme bağlantısı bile var.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Güncellemenin boyutu yaklaşık olarak 1.37 GB. Yani eğer telefonunuzda yeterli alan yoksa şimdiden hazırlıklarını yapmanızı tavsiye ederiz.

Öte yandan güncelleme ile birlikte Mart ayı Android güvenlik yaması da kullanıma sunulacak. Son olarak Mart ayı bitmeden Türkiye’deki Xiaomi Mi A3 modelleri de Android 10 güncellemesini yeniden alacaktır.

Xiaomi Mi A3 İçin Yeni Bir Android 10 Güncellemesi Yayınlandı

Xiaomi Mi A3 İçin Yeni Bir Android 10 Güncellemesi Yayınlandı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu