Tiktok Takipçi Satın Al

Xiaomi 12 Konsepti Ortaya Çıktı

Xiaomi 12’ye benzer bir konsept sızdırıldı. Xiaomi 12‘ye ait olduğu söylenen görseller hakkında üzülerek belirtmek isteriz ki bu görseller Xiaomi tarafından oluşturulmamış renderlardır.

Bugünden bu yana Xiaomi 12 ile ilgili birçok bilgi sızdırıldı. Bazıları sızdırdığımız bilgilerle yalanlandı. Şimdi ise görüntülerden yola çıkarak oluşturulan başarılı bir Xiaomi 12 konsepti sızdırıldı. Bu konsept, Xiaomiui tarafından sızdırılan Xiaomi 12 görseli ve Weibo’dan sızdırılan arka panel görseli kullanılarak tasarlandı.


Genel olarak Xiaomi tasarım ve render diline uygun bir fotoğraftır. Ve cihazın tasarımı da satışa çıkacak olan cihaza benzeyebilir. Kimse orijinal olduğunu iddia etmedi, ancak böyle bir dilde yayınlandı. Bir de çelişkili bilgiler var. Bu arada, bu Xiaomi 12. Xiaomi 12 Pro değil.

Xiaomi 12 Konsept Renderleri

Xiaomi 12 Konsepti Ortaya Çıktı

Xiaomi 12 Konsepti Ortaya Çıktı

Xiaomi 12 Özellikleri

Genel tasarım çizgilerine baktığımızda Xiaomi 12’nin muhtemelen böyle bir cihaz olmayacağını söyleyemeyiz. Xiaomi Civi ve Xiaomi MIX 4 ile birleşen bir tasarım var. Yapılan görsellere göre Xiaomi 12, üçlü kamera kurulumuna sahip olacak.

Xiaomi 12 Standard versiyonu 50MP Geniş + 13MP Ultra Geniş + 5MP Makro kuruluma sahip olacak. Fotoğrafta telefoto göremiyoruz ve bu cihazın Xiaomi 12 (L3, cupid) konsepti olduğunu gösteriyor. Dörtlü kavisli ekran, Xiaomi 11 serisinin devamı olduğunu gösteriyor. Ortaya konumlandırılan ön kamera da sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor. Mi 11 serisine ve sızdırılan görsele göre arka cam mat bir yüzeye sahip olacak ve bu render bunu doğruluyor. Sonuç olarak, gözden kaçan birkaç kusur dışında son cihazın buna benzer görüneceğini söyleyebiliriz.

Bunun bir konsept render olduğunu anlamak için resmi Mi 11 renderları ile yan yana koymak yeterli. Duvar kağıdı, cihaz rengi, konum gibi şeyler Mi 11 ile aynı yapılmış. Gerçek cihaza göre yapılmış bir konsept olduğu düşünülürse Xiaomi 12 böyle olacak.

Xiaomi 11 ile yan yana kıyaslayalım. Kamera tasarımı olarak Xiaomi 11, Huawei cihazlarına benziyor. Xiaomi 12 ise daha çok Xiaomi Civi yani VIVO cihazlarına benziyor. Kamera sensörü ve lensi Mi 11’den daha büyük ve daha büyük çünkü Mi 11 108MP Samsung HMX’e sahipken Xiaomi 12 yeni bir 50MP Sony/Samsung sensöre sahip. Xiaomi 12 ayrıca Mi 11 ile aynı mat cam yüzeye sahip olacak.

Xiaomi 12 Konsepti Ortaya Çıktı

Xiaomi 12 Kamera Kurulumu

Xiaomi 12’nin sızdırılan arka cam yapısına baktığımızda yapılan ilk hata bize bunun bir konsept render olduğunu gösteriyor. Sızdırılan fotoğraftaki Çince metinlerin anlamlarını yazdık. Renderde ise makro ve ultra geniş açılı kameralar ters konumda konumlandırılmış. Bunu lens boyutundan anlayabilirsiniz. Makro daha küçük bir lens boyutuna sahiptir. Ayrıca arka kameradaki tüm lenslerin yansımaları aynı.

Mi 11 resmi renderine baktığımızda her üç lensin de farklı yansıma ve şekillere sahip olduğunu görebilirsiniz. Arka kamera panelindeki sensörler mevcut değil. Xiaomi, sensörlerin olduğu yerlere kırmızı noktalar koymayı tercih ediyor. Arka kameranın biraz daha alçak olması ve ana kamera sensörünün yeterince büyük olmaması da bunun bir konsept olduğunu gösteren hatalar.

Xiaomi 12’nin ana geniş açılı kamerası Sony veya Samsung’dan 50MP sensördür . Bir olacaktır 13 MP Ultra Geniş kamera ve bir 5MP Makro kamera. Xiaomi 12 Pro ayrıca ana kamera olarak Xiaomi 12 ile aynı 50MP sensöre sahip olacak. Ayrıca üzerinde 50 MP Samsung ISOCELL GN3 Ultra Geniş kamera ve 50 MP 5X veya 10X periskop e kamera olacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu