Tiktok Takipçi Satın Al

XFX Radeon RX 6900 XT Speedster MERC 319 Çıktı

XFX, Radeon RX 6900 XT "Big Navi" Varyantını Duyurdu!

XFX’in Big Navi grafik kartı versiyonu, biraz ağız dolusu bir isme sahip olsa da, saat hızı ve faz tasarımında iyileştirmelerin yanı sıra artan performans talepleriyle başa çıkmaya yardımcı olacak daha gelişmiş soğutma çözümleri getiriyor.

Yapısal olarak kart üçlü fan düzenine sahiptir ve üç kasa genişletme yuvasını kaplar. Alüminyum döküm tepsi, kart için bir destek braketi görevi görür. Kartın bu sürümü ayrıca bir USB Type-C konektörüyle birlikte gelir.


14 + 2 fazlı PCB tasarımı, AMD’nin stok modelindeki 11 + 2 fazın üzerinde bir artıştır. Speedster MERC ayrıca bir çift BIOS anahtarı ve orijinaldekinden çok daha büyük olan yükseltilmiş “XFX Ghost Thermal” soğutucu ile birlikte gelir. Soğutucu, yedi adet 6 mm ısı borusuna sahip alüminyum kanat dizisiyle birlikte gelir. Ek soğutma iyileştirmeleri, fanlardan birinin havayı açıktaki soğutucuya bu yönde itmesine izin vermek için arka plakadaki havalandırma deliklerini içerir.

XFX Radeon RX 6900 XT Speedster MERC 319 Çıktı

XFX Radeon RX 6900 XT Speedster MERC 319

Temel frekansı 1925 MHz’ye, oyun saatini 2105 MHz’e ve artırmayı 1825’e kıyasla 2340 MHz’e çıkaran fabrika hız aşırtma nedeniyle CPU’nun maruz kaldığı artan yükü telafi etmek için soğutma yükseltmelerine ihtiyaç vardır. AMD’nin stok sürümünde sırasıyla MHz, 2015 MHz ve 2250 MHz.

Estetik olarak, 6900 XT Speedster MERC 319 muhtemelen gördüğümüz daha iyi görünen grafik kartlarından biridir. Tasarım ağırlıklı olarak mat siyahtır ve kenarlarda, fan yuvalarında ve örtüde gümüş detaylar yer alır.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu