Tiktok Takipçi Satın Al

Xbox, Starfield Dahil Birçok Oyununu PlayStation’a Getirmeye Hazırlanıyor

Xbox, Starfield dahil birçok oyununu PlayStation’a getirmeye hazırlanıyor.🎮

Microsoft’un, rakip platformlarda bazı 1. parti oyunlarını piyasaya sürme niyetinde olduğuna dair söylentiler birkaç haftadır devam ediyor. Bu oyunlar arasında özellikle Hi-Fi Rush ve Sea of Thieves yer alıyor. Şirket planları hakkında konuşma yetkileri olmadığı için anonim kalmak isteyen Kaynaklara göre, bu oyunlar arasında Bethesda Game Studio’nun Starfield’ı da bulunuyor.

Starfield, 2023’ün Ağustos ayında piyasaya sürüldü ve çevrimiçi mevcut olan hikayeye rağmen oldukça olumlu bir tepkiyle karşılandı. Ayrıca, yayımlanmasının ardından bir hafta içinde 6 milyon oyuncuyu aşarak tüm zamanların en büyük Bethesda oyun lansmanı oldu.


Şimdi görünüşe göre Microsoft, Betheda’nın en yeni RPG evrenini tamamen yeni bir platform olan PlayStation 5’e getirme planları yapıyor.

Kaynaklara göre, Microsoft şu anda Starfield’ı PlayStation 5’e Xbox ve PC için zaten duyurulan “Shattered Space” genişleme paketinin ardından piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu genişleme paketinin bu yılın ilerleyen bir zamanında gelmesi bekleniyor. Ayrıca, Microsoft’un devam eden geliştirme çabalarını desteklemek için PlayStation 5 geliştirme kitlerine ek yatırım yaptığı bilgisine de sahibiz, bu da spekülasyonlara daha da güç katıyor.

Zaten var olan söylentilere göre, 1. parti başlıklarını rakip konsol platformlarına getirme fikri, Microsoft için stratejide büyük bir değişiklik anlamına geliyor ve anladığım kadarıyla bu yeni yönde sert iç tartışmalar olmadan gerçekleşmedi. Starfield’ı PlayStation 5’e getirmek, Xbox ve Bethesda Oyun Stüdyoları’nın 2021 Yaz Gösterisi sırasında Xbox Başkanı Sarah Bond tarafından yapılan orijinal özel olma açıklamasına ters düşüyor.

Sarah Bond, Microsoft (Xbox ve Bethesda Game Studios 2021 Yaz Gösterisi) Başkanı: “Sizinle dünyanın en çok beklenen oyunlarından birini, Todd Howard ve Bethesda Game Studios ekibinden paylaşmak harika – çığır açan bir oyun ve evet, bu özel.”

Kaynaklara göre, Microsoft’un üst düzey yöneticileri, özel yazılımlarını başka yerlerde piyasaya sürmenin çeşitli avantajları ve dezavantajları konusunda tartışmışlar ve içeride, herkesin bu karardan mutlu olmadığını belirtmişlerdir. Ancak potansiyel olarak “masada bırakılan” parayı geri kazanma fikri, kararın kazanmış olduğunu iddia ediyor. Hi-Fi Rush’ın rakip platformlarda yayımlanması için takribi bir planlama bu yılın ilk çeyreği için yapılıyor ve bize göre Microsoft’un bu yeni stratejiyi bu ay daha geniş bir şekilde duyurmasını bekleyebiliriz.

Starfield’ın nihayet PlayStation 5’e gelmesi nasıl hissettiriyor? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Microsoft/Bethesda’dan yorum almak için ulaştık ancak henüz bir geri dönüş alamadık.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu