TeknoDiot.com
   
   

Xbox One’a Klavye ve Fare Desteği!

Xbox One'a Klavye ve Fare Desteği!

Xbox kullanıcıları tarafından beklenen klavye ve fare desteği bugün itibari ile bütün kullanıcılara
sunuldu.

Microsoft tarafından uzun zamandır ileri tarihe atılıp bir türlü gelmeyen güncelleme Xbox One’a gelen güncelleme ile son buldu. Kullanıcılar tarafından bugünden itibaren kullanıma sunulan güncelleme ile artık klavye mouse desteği sağlandı.

Xbox One’a kullanıcısı iseniz Kasım 2018 güncellemesini yükleyen bütün kullanıcılar, Xbox One üzerindeki fare-klavye kombinasyonunu destekleyen oyunları(Fortnite, Warframe vb.) oynayabilecekler.
Bunların yanı sıra bu özellik her oyun için aktif olmayacak. Sebebini ise Microsoft diğer oyunculara haksızlık olmaması için yaptığını belirtti.

Gelen güncelleme sadece klavye ve fare desteğiyle ilgili değil. Aynı zamanda bu güncelleme ile birlikte kullanıcılar Xbox One üzerinden Alexa ve Cortanaya sesli komutlar vererek (oyunu aç, oyunu kapat, ses kıs bv.) cihazı kontrol edebilecekler.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.