Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft, Activision Satın Alımı Sonrasında Xbox Game Pass’e Zam Gelmeyeceğini Açıkladı

Rekabet ve Piyasa Otoritesi (CMA), Microsoft’un Activision Blizzard anlaşmasının onaylanmasının ve oyun devinin oyunlarının hizmetlere eklenmesinin ardından Microsoft’un Xbox Game Pass abonelik hizmetinin fiyatını artırabileceğine dair bazı endişeler gösterdi.

Microsoft, CMA tarafından yayınlanan bir yanıtta, Activision Blizzard anlaşmasının onaylanmasının ardından Xbox Game Pass fiyatını artırmayı planlamadığını söylüyor.


Microsoft’un yanıtında, “Game Pass fiyatları, Birleşmenin bir sonucu olarak artmayacak ve kesinlikle Game Pass’e gün ve tarih bazında gelen Activision oyunlarının önemli faydalarını dengeleyecek bir noktaya kadar artmayacaktır.” Bu, özellikle Game Pass’in B2P tarafından kısıtlanmaya devam etmesi için verilir.”

Microsoft, ana şirket ZeniMax Media’yı satın almasının ardından Bethesda’dan oyunlar ekledikten sonra Xbox Game Pass fiyatını yükseltmediğini ekledi.

Xbox Game Pass’e Zam Gelmeyecek!

Microsoft, Activision Satın Alımı Sonrasında Xbox Game Pass'e Zam Gelmeyeceğini Açıkladı

“Activision ve Microsoft’un entegrasyonu, çifte marjinalleştirme etkisinin klasik bir şekilde ortadan kaldırılmasıyla sonuçlanacak çünkü Microsoft, bu oyunları (fırsat) maliyetine elde edebilecek ve bunları daha geniş bir şekilde dağıtmak ve Game Pass’in çıktısını kendi oyununa göre artırmak için teşviklere sahip olacak.” karşı-olgusal düzey,” dedi Microsoft. “Çıktıyı artırmak için Microsoft’un Game Pass’i kaliteye göre ayarlanmış daha düşük bir fiyata sunması gerekecek.

Microsoft’un geçmişte Game Pass’e içerik eklediğinde, örneğin ek içerikle sonuçlanan ancak Game Pass abonelik fiyatlarında herhangi bir artışa neden olmayan ZeniMax işlemiyle Microsoft’un yaptığı tam olarak buydu. Bu, özellikle Game Pass kullanıcılarının fiyata duyarlı ve Game Pass fiyatındaki bir artış, CoD’ye değer vermeyen veya oynamayanlar da dahil olmak üzere tüm kullanıcıları etkileyecektir.

Game Pass aboneleri, bir ay oynadıktan sonra istedikleri zaman iptal edebilirler. CoD oyunları yılda yalnızca bir kez piyasaya sürüldüğü için, CoD’nin yeni sürümüne yönelik heveslerini birkaç ay içinde tüketen oyuncular daha yüksek fiyat nedeniyle çalkalanacağından, herhangi bir etki kısa ömürlü olacaktır.

Bu nedenle, herhangi bir fiyat artışı, abone kaybı oranlarını artıracağı için ters etki yaratacaktır. Bu, Geçici Bulgu’nun Microsoft’un Birleşme gerekçesine ilişkin değerlendirmesine tamamen aykırıdır.”

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu