«
World War Z Oyununun İlk Oynanış Videosu Oyun Haberleri

Son dönemde zombi temalı oyun ve filmlerin sayısında hatırı sayılır bir artış yaşanıyor. Eskiden zombi temalı tek oyun Resident Evil’dı. Fakat son 10 yılda bu tarz oyunların sayısı hızla arttı.

Sadece oyunların değil, zombi istilasını konu edinen film ve dizilerin de sayısında da önemli bir artış söz konusu. Şüphesiz son zamanlarda çıkmış olan en iyi zombi temalı filmlerden birisi de World War Z’di. Filmin ardından şimdi de World War Z oyunu geliyor.

Aslında World War Z oyunu 2017 yılında duyurulmuştu. Yani oyun yeni duyurulmuş değil. Fakat oyunun yapım aşamasında artık sona gelindiğini söylemek, pek de yanlış olmayacaktır.

Paramount Pictures ve Saber Interactive işbirliği ile geliştirilen World War Z oyunu için yeni bir video yayınlandı. IGN aracılığıyla yayınlanan videoda yapımın oynanış dinamiklerine de yer verilmiş. Bahse konu videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

[ilgiliicerik icerik_id=”18570″]

World War Z Oyununun İlk Oynanış Videosu Oyun Haberleri

World War Z videoda da net bir şekilde görüldüğü üzere zombi istilasına karşı hayatta kalmaya çalışan insanların hikayesine odaklanacak. Oyunda 4 kişiye kadar co-op desteği de bulunacak. Bu açıdan oyunu Dying Light’a benzetmek pek de yanlış olmayacaktır.

PC, PS4 ve Xbox One için satışa sunulacak olan yapımın çıkış tarihi ise henüz netleşmiş değil.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *