Tiktok Takipçi Satın Al

WordPress 5.2.2 Sürümü Yayınlandı

WordPress 5.2, yapılandırma sorunlarını ve ölümcül hataları tanımlamak ve düzeltmek için size daha sağlam araçlar sunar.

İster müşterilerinize yardımcı bir geliştirici olun veya kendi sitenizi yönetiyor olun, bu araçlar ihtiyacınız olduğunda size doğru bilgileri edinmenize yardımcı olabilir.

Site sağlık kontrolü


5.1 sürümünde tanıtılan Site sağlığı özelliği üzerine bu sürüm, yaygın yapılandırma hatalarını ayıklamaya yardımcı olacak iki yeni sayfa ekler. Ayrıca geliştiricilerin hata ayıklama bilgilerini site sahipleri için saklayabilecekleri bir alan da ekler. Sitenizin durumunu kontrol edin, ve nasıl hata ayıklayacağınızı öğrenebilirsiniz.

WordPress 5.2.2 Sürümü Yayınlandı

PHP hata koruması

Yönetici odaklı bu güncelleme, geliştirici süresine ihtiyaç kalmaksızın hayati problemleri güvenle düzeltmenizi ya da yönetebilmenizi sağlıyor. Ünlü “ölümün beyaz ekranı” (white screen of death) durumlarını daha iyi ele alıyor ve kurtarma moduna giriş için bir yol sağlıyor, ki bu da hataya sebep olan eklenti ve temaların işlevlerine ara veriyor.

Erişilebilirlik güncellemeleri

Ekran okuyucuları ve diğer yardımcı teknolojileri kullananlar için bağlamsal farkındalığı ve klavye gezinme akışını iyileştirmek için bazı değişiklikler birlikte çalışır. Yeni panel simgeleri, Instagram’ın da içinde olduğu on üç yeni simge, BuddyPress için simge seti ve global kullanım için döndürülmüş Dünya simgeleri. Panelde bu simgeleri bulun ve eğlenin! SEO açısından da özellikle hız konusunda hızlandırmalar mevcut.

Diğer özellikler

Artık desteklenen en düşük PHP sürümü 5.6.20. WordPress 5.2 ile beraber tema ve eklentiler güvenle namespaceler, anonim fonksiyonlar ve çok daha fazlasını kullanabilirler. Yeni bir tema sayfası şablonu, bir koşullu işlev ve iki CSS sınıfı ile gizlilik politikası sayfasını tasarlamak ve özelleştirmek daha kolay bir hale geldi.

5.2 sürümü temalarda <body> öğesinin öncesine kod yerleştirmeyi sağlayan wp_body_open kancasını sunar. @wordpress/scripts paketi içindeki webpack ve Babel yapılandırmaları ile birlikte geliştiricilerin, modern JavaScript kodlaması yapmak için karmaşık yapı araçlarının ayarlanması hakkında endişe etmelerine gerek kalmıyor.

Eğer web sitesi yaptırmak ve hangi firmaya yaptırmak istediğinizi henüz bilmiyorsanız, sorun yok! Fikrimiz.com yanınızda! Çanakkale web tasarım

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

3 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu