Tiktok Takipçi Satın Al

Wireless Mouse Nedir?

Bu makalemizde sizlere Wireless mouse nedir? Wireless mouse çeşitleri nelerdir? sorularının cevaplarını veriyoruz.

Wireless Mouse kablosuz Mouse olarak da bilinmektedir. Özellikle bilgisayar oyunu oynamayı sevenlerin tercih ettiği bir model olmakla birlikte, oldukça da kullanışlı olduğu bilinir.


Kablolu Mouselarda olduğu gibi sıkışma, dolaşma ya da zaman içerisinde kabloda kopma gibi sorunların yaşanmadığı bilinmekle birlikte, bu Mouseları kullanmak için, satın alındığında paketinin içerisinde yer alan USB portunun bilgisayara takılı olması gerekmektedir.

Pek çok wireless Mouse USB portu haricinde pil istemektedir. Piller takıldıktan sonra Mouse açılmakta ve bilgisayara bağlanan USB portu sayesinde bilgisayar tarafından algılanmaktadır. Algılama işlemi sonrasında ise Mouse normal bir şekilde kullanıma hazır olmaktadır.

Wireless Mouse Nedir?

Wireless Mouse Çeşitleri

Wireless Mouse elbette yalnızca ekstra pil gerektiren modellerden ibaret değildir.

Her ne şekilde olursa olsun, bu cihazlar bilgisayar tarafından görülmek için yalnızca USB portunun bilgisayara bağlanmasına ihtiyaç duymaktadırlar. Ekstra bir kurulum işlemi hiçbir model için gerekli değildir.

Bunun yanı sıra, kızıl ötesi ile çalışan modelleri de vardır. Bu modelde ise, alıcı ve erici olarak adlandırılan bilgisayar ve Mouse’un birbirlerine yakın olması ve birbirlerini görmeleri gerekir. Çalışma bu şekilde ağlanmış olur.

Radyo dalgaları yani radyo frekansı ile çalışan modelinde ise, alıcı ve vericinin birbirlerini görmeleri şart değildir ve daha uzak mesafeden kulanım imkânı da sağlanmaktadır. Yine USB portunun bilgisayara bağlı olması gerekmektedir ancak Mouse ile bilgisayarın tamamen yan yana durmasına gerek yoktur.

Wireless Mouse Nedir? Wireless Mouse Nedir?

Wireless Mouse Nedir? Wireless Mouse Nedir?

Wireless Mouse Nedir? Wireless Mouse Nedir?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
1

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu