Tiktok Takipçi Satın Al

Windows Uygulamalarını Kaldıranlar Telif Hakkını İhlal Ediyor!

Microsoft, Windows uygulamalarını kaldırmanın bir telif hakkı ihlali olduğunu söylüyor.

Microsoft, Windows’un Ninjutsu OS adlı değiştirilmiş bir sürümüne karşı DMCA şikayetinde bulundu. Yazılımın geliştiricisi, Windows 10’u şirketin yazılım lisans sözleşmesinin şartlarını ihlal edecek şekilde özelleştirmekle suçlanıyor.


Microsoft’a göre, belirli Windows 10 uygulamalarını kaldırmak, paket yazılımını kaldırmak ve belirli Ayarları değiştirmek bir telif hakkı ihlalidir. Ancak projenin geliştiricisi, Ninjutsu İşletim Sisteminin herhangi bir telif hakkını ihlal etmediğini iddia ediyor.

Ninjutsu işletim sisteminin geliştiricisine göre, işletim sistemi yeni başlayanların bilgi güvenliği alanına girmelerine yardımcı olmak için tasarlandı ve bu tür işler için gerekli olan tüm araçları ve arayüzü ( Mybroadband aracılığıyla) sağladı.

Microsoft, Ninjutsu İşletim Sistemi tarafından sunulan aşağıdaki özelliklerin Microsoft’un yazılım lisans sözleşmesini ihlal ettiğine inanmaktadır:

Windows Uygulamalarını Kaldıranlar Telif Hakkını İhlal Ediyor!

  • Windows 10’u güçlü tweak ile özelleştirin ve optimize edin.
  • Windows 10’u düzenleyerek ve özelleştirerek gizliliğinizi koruyun.
  • Windows’ta bulunan can sıkıcı özelliklerin çoğunu devre dışı bırakın.
  • İstenmeyen Windows bileşenleri kaldırma.
  • Birçok Windows programını ve hizmetini kaldırın / devre dışı bırakın.

Yukarıda listelenen sayfada / bağlantılarda sunulan materyalin Microsoft, temsilcileri veya bu şekilde veya sitenizde yayınlanması, listelenmesi veya satışı için yasalar tarafından yetkilendirilmediğine iyi niyetle inanıyoruz.

Bu nedenle, yukarıda açıklanan belirli sayfalara / bağlantılara erişimi kaldırmak veya devre dışı bırakmak için hızlı bir şekilde hareket etmenizi ve böylece şirket içeriğiniz üzerinden Microsoft içeriğinin yasadışı çoğaltılmasını ve dağıtılmasını önlemenizi rica ediyoruz.

Ninjutsu işletim sisteminin Windows 10’un korsan bir sürümü olmadığını, aslında kullanıcıların Windows 10 lisansına sahip olması gerektiğini belirtmek gerekir. Başka bir deyişle, Ninjutsu OS sadece Windows 10 PC’ler için bir yazılım aracıdır.

Windows Uygulamalarını Kaldıranlar Telif Hakkını İhlal Ediyor!

Windows Uygulamalarını Kaldıranlar Telif Hakkını İhlal Ediyor! Windows Uygulamalarını Kaldıranlar Telif Hakkını İhlal Ediyor!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu