Tiktok Takipçi Satın Al

Windows Terminal, Windows 11’de Varsayılan Komut Satırı Uygulaması Olacak

Microsoft, Windows Terminal’i gelecek yıl Windows 11’de varsayılan komut satırı uygulaması yapmayı planlıyor. Windows 11 şu anda Terminal’i tercih edilen program olarak ayarlama seçeneği sunarken, Windows Konsol Ana Bilgisayarı, Microsoft’un işletim sisteminde her zaman terminal rolünü oynamıştır.

Bir Microsoft sözcüsü, şirketin 2022’de Windows Terminal’i Windows 11’de varsayılan komut satırı programı yapmayı planladığını söyledi. Yenilik önce Windows Insiders’ı etkileyecek ve daha sonra yıl boyunca en son işletim sisteminin tüm kullanıcılarını kapsayacak. Microsoft. Çoğu sıradan kullanıcı için değişikliğin fark edilmeyeceğini belirtmekte fayda var.


Windows Terminal, Windows 11'de Varsayılan Komut Satırı Uygulaması Olacak

Windows Terminal programı, aynı yıl Microsoft’un yıllık Build geliştirici konferansında duyurulduktan sonra ilk olarak 2019’da Windows 10’da ortaya çıktı. Uygulama, birden çok sekme için desteğin yanı sıra dış görünümler, özelleştirmeler ve GPU kullanarak tam metin ve emoji oluşturma desteği içerir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu