Windows Lite Hakkında Her Şey

Microsoft’dan Yeni İşletim Sistemi Geliyor: Windows Lite

Abone Ol 

Yazılım devi Microsoft’un yeni işletim sistemi olması beklenen Windows Lite sürümü hakkında bilinen her şey bu haberimizde sizlerle.


Windows RT ya da Windows 10 S hakkında bazı net olmayan sızıntılar çıkmıştı. Microsoft’un önümüzdeki seneler içerisinde çıkarması beklenen bir başka yeni işletim sistemi Windows Lite hakkında bazı detaylar netleşti. Şu anda bir şey bilmiyorsanız bile Microsoft’un yeni işletim sistemi olarak bilinen Windows Lite hakkında bilinecek çok şey var.

Windows Lite isminden de anlaşıldığı üzere basit ve kurulu olduğu bilgisayarları yormayacak hafif bir işletim sistemi yolda. Windows’un diğer sürümlerinden daha hafif bir versiyonu olacağı söylenen Windows Lite, önceki işletim sistemlerinden daha hızlı ve akıcı olacak.

Microsoft'dan Yeni İşletim Sistemi Geliyor: Windows Lite

[sp-related style=”light” id=”33497″]

Buna ek olarak Bazı söylentiler bu özelliği sebebiyle işletim sisteminin yalnızca kişisel ve öğrencilere uygun dizüstü bilgisayarlarda olacağını, işletmelere satılmayacağını söylüyor. Yine bazı söylentilerde ise işletim sisteminin Windows gibi görünmeyeceği yer alıyor. Anlayacağınız fazlasıyla hızlı ancak yeni bir arayüz ile tanışmamız mümkün. Microsoft Build 2019 konferansı yazılımcıların yakından takip ettiği bir etkinlik olacaktır. Bu etkinlikte Microsoft, yeni işletim sistemini duyuracak.

Tabii bu duyuracağı Windows Lite olur mu bilemeyiz. Microsoft etkinlikte ters köşe yapabilir. pek de şaşırtıcı olmayacaktır. Konferansın tarihi belli olmasa da geçtiğimiz senelerde Nisan ve Mayıs aylarında yapıldığı için Windows Lite ile ilgili haberleri almamıza 6 ay gibi bir süre var diyebiliriz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu