Tiktok Takipçi Satın Al

Windows Core İşletim Sistemi Nedir?

Windows Core OS, Windows’un eski bir sürümüdür, ancak WIndows 10’un yerini alacak mı?

Microsoft halihazırda dünyanın en büyük şirketlerinden biridir, ancak hiçbir zaman başarılı olamamıştır. Her zaman yükseltilecek bir şey vardır ve Windows Core işletim sistemi bununla ilgilidir: şirketin teknolojisini geliştirmek.


Süper işletim sistemi planı yıllar önce başladı ve şimdiye kadar bir hayal olarak kaldı. Yazılım ve donanım, Windows kullanıcılarının ve geliştiricilerinin nasıl çalıştığı konusunda çok fazla değişiklik yapma yolundadır.

Fikirlerden gerçeklere kadar Windows Core işletim sistemi hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Windows Core İşletim Sistemi Nedir?

Modüler bir düzeni hedefleyen yeni işletim sistemi, bugün bildiklerinizin basitleştirilmiş ve çok daha pratik bir versiyonudur. Temel olarak, tüm Microsoft cihazları, geliştiricilerin özellik kapsayıcılarını ekleyebileceği ve uyarlayabileceği aynı Windows Core işletim sistemine sahip olacaktır.

Farklı cihazların görünümünü ve içeriğini tasarlamak çok daha verimli olacaktır. Bu, mevcut teknoloji ve ileri görüşlü yeniliğin bir araya gelmesinin sonucudur.

Windows Core OS Bileşenleri

Microsoft’un zamansız OneCore’u, çok temel ve temel öğelerine indirgenmiş, bölümlere ayrılmış yeni bir işletim sistemi ile birleşecek. Core OS adı buradan gelmektedir.

Ayrıca, şimdiye kadarki planlar eski uygulamaları hariç tutar – eski yazılımlar daha iyisi veya daha kötüsü için hala kullanılmaktadır. Microsoft’un onlar için desteği yavaş yavaş sona erdirdiğini düşünürsek bu bir sürpriz değil . Internet Explorer 11 ve Microsoft Edge’in eski sürümü en son çıkanlardan bazıları.

Microsoft yine de C Shell’i geride bırakmayacak (Composable Shell’in kısaltması). Aynı modüler fikir, bu arayüz teknolojisini üretti.

Bu nedenle, bir Microsoft cihazının görünümü, birinin onu nasıl kullandığına ve hatta tuttuğuna göre hızla değişir. C Shell, Windows Core OS arayüzünün tasarlanmasında da aynı derecede hayati olacaktır.

Evrensel Windows Platformu (UWP), Core OS planının bir başka önemli parçasıdır. Microsoft’un uygulama oluşturmak için en iyi araçlarından biridir ve yeni sistemin tüm önemli özelliklerini şekillendirmeye yardımcı olacaktır.

UWP, OneCore ve C Shell, yeni sistemin temel direkleridir. Bunlar ve Microsoft’un hazırladığı ekstra yenilikler arasında, Windows Core işletim sistemi şirketin üretkenliği ve değeri için güçlü bir oyun değişikliği olmalıdır.

Windows Core İşletim Sistemi Kullanıcı Deneyimini Nasıl Etkiler?

Microsoft, bilinen sorunlardan kurtulmayı ve kullanıcı deneyimini hiç olmadığı kadar sorunsuz hale getirmeyi hedefliyor.

Başlangıç ​​olarak, Core OS’nin evrensel yapısı, her yeni cihazda nasıl yeniden gezineceğinizi öğrenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Tüm Microsoft sistemlerinde aynı arayüzü ve kontrolleri bulmalısınız.

Başka bir olasılık, bir platformun belirli özelliklerini farklı bir cihazda kutusundan çıkarabilmektir. Örneğin oyuncular, temel işletim sistemini karıştırmadan bir PC’de Xbox kontrollerini kullanabilir ve bunun tersi de geçerlidir.

Windows Core İşletim Sistemi Nedir?

Oyun konusunda, Windows Core OS ve GameCore arasındaki bağlantılar, hem Xbox hem de PC’de çalışan başlıklar vaat ediyor. GameCore, oyun ve uygulama geliştirme için başka bir yeni platformdur, ancak platformlar arası uyumluluğa odaklanır.

Çekirdek işletim sistemi planları ayrıca güncellemeleri daha hızlı ve daha gizli hale getirmeyi amaçlamaktadır. Bir kez daha, modüler tasarıma geliyor ve kullanıcıların cihaz arka planda güncellenirken normal şekilde çalışmasına izin veriyor.

Bir dezavantajı, Windows 10’u yeni sistemle kolayca yükseltemeyeceğinizdir. Tamamen yenilenmiş bir işletim sistemi olarak fiyat da yüksek olacaktır. Öte yandan, Windows’un eski sürümlerinden çok daha sorunsuz bir deneyim elde edeceksiniz.

Son olarak, daha önce de belirtildiği gibi, Win32 gibi eski özellikler bile planın bir parçası değildir. Bununla birlikte, bazı yazılımlar Microsoft’un bunları dahil etmenin bir yolunu bulabileceği kadar popülerdir. Sonuçta, Core OS teknolojisi, özellikle konteyner fikri hala genç ve potansiyel dolu.

Microsoft Core İşletim Sisteminin Mevcut Formları

https://youtu.be/wtNjD7ucBcY

Windows 10X, Microsoft’un Core OS hayalini gerçekleştirmeye yönelik ilk büyük adımıdır. Şimdilik, 10X yalnızca Surface Neo gibi çift ekranlı cihazlar içindir. Sistem ayrıca sırf gizemi renklendirmek için birkaç Yunan kod adıyla birlikte geliyor.

Santorini veya Lite, katlanabilir PC’ler, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler için aynı genel Windows 10X sistemini ifade eder. Centaurus, çalışmalarda farklı bir çift ekran projesi olurken, Pegasus dizüstü bilgisayarların yanı sıra diğer 2’si 1 arada cihaz çeşitlerine odaklanıyor gibi görünüyor.

Microsoft Core OS Teknolojisini Destekleyen Cihazlar

Surface Neo, aşağı yukarı Windows 10X ve dolayısıyla Core OS için amiral gemisidir. Centaurus projesinin bir sonucu olarak, 9 inç ekranlı ve çıkarılabilir bir klavyeye sahip çift ekranlı bir bilgisayar, daha erken değilse de 2021’in başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

HoloLens 2, tüketicilere Windows Core işletim sisteminin bir tadı da getirecek. Tam kapsamlı deneyim olmasa da, kulaklık yeni C Kabuğu tabanlı arayüzün bir sürümüne ve akıllı gözlüklere özgü özelliklere sahip olacak. Bu, uygulamaları çevresel görüşünüze yerleştirebilmeyi ve sanal ortamınızla etkileşim kurabilmeyi içerir.

Windows Core İşletim Sistemi Neden Önemlidir?

Windows Core İşletim Sistemi Nedir?

Microsoft, ürünleri çok daha kolay ve daha ucuza geliştirmek istiyor. Ayrıca, kullanıcı deneyimini olabildiğince artırmak istiyor. Windows Core OS, PC, konsol ve mobil cihazlarda tamamen yeni bir Windows programı ve ortamı sunarak tüm bunlara yardımcı olacaktır.

Bugün Windows 10 ile ilgili temel sorun, her bir cihazı kurmaya harcanan çabadır. Hepsinin OneCore biçiminde ortak bir temeli olmasına rağmen, her yeni akıllı telefon veya dizüstü bilgisayar sıfırdan tasarlandı.

Windows tüketiciler açısından ne kadar başarılı olursa olsun, Microsoft’un geliştirmeye harcadığı zaman ve para ideal değildir. Surface RT gibi bir ürün maliyetini etkilemekte ve karşılayamıyorsa durum daha da kötüdür.

Günün sonunda, Microsoft’un programcıları ve şirketi Windows Core işletim sisteminden en çok yararlanacak, ancak kullanıcılar birçok avantajdan yararlanacak. Daha akıcı performans ve güncellemelerin yanı sıra evrensel ve daha işlevsel bir arayüz, beklediğiniz en az şeydir.

Windows Core İşletim Sistemi Nedir? Windows Core İşletim Sistemi Nedir?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu