Tiktok Takipçi Satın Al

Windows PC Temizleme Programları

Windows bilgisayar temizleme işlemi. Bazı zamanlarda bilgisayarlara gereğinden fazla program yüklendiğinde yavaşlama veya donma sorunları ortaya çıkabilir.

Özellikle işinizin tamamen bilgisayar ortamında olduğunu düşünürsek bu durum can sıkıcı olmakla birlikte başka problemlerinde doğmasına yol açar.


Windows PC temizleme programları sayesinde bilgisayarınızda gereksiz olan dosyaları ve yavaşlatmasına sebep olan tüm verileri kısa sürede temizleyebilirsiniz. Gereksiz dosyalardan ve verilerden temizlenmiş bir bilgisayar eskisinden çok daha hızlı performans gösterir ve bu da işlerinizi daha hızlı bir şekilde yapmanız açısından faydalı olur.

Bu yazımızda sizlere en iyi temizleme programlarının neler olduğundan bahsedeceğiz. Ayrıca bilgisayarınızı temizledikten sonra hızını da arttırmanız gerektiğinin altını çizmek isteriz. Bunun için tabi ki hızlandırma programlarını kullanmanız gerekmektedir.

En İyi Windows PC Temizleme Programları Nelerdir?

Windows PC Temizleme Programları

Programları sizler için araştırdık ve şu şekilde en iyilerini derledik;

Windows 10 Temizleme Programı

Bu temizleme programı Windows 10’un kendi içerisinde zaten bulunmaktadır. Bu programı kullanarak bilgisayarınızda yer kaplayan birçok gereksiz dosyayı temizleyebilir ve daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Windows Disk Temizleme

Windows PC temizleme programları arasında bir başka program ise disk temizleme yöntemidir.  Arama kısmına disk temizleyici yazdığınız zaman program karşınıza çıkacaktır. Karşınıza açılan yeni pencerede gereksiz gördüğünüz tüm dosyaları tek tek seçip bilgisayarınızdan temizleyebilirsiniz.

  • Ccleaner Disk Temizleme Programı: Bu temizleme programından da tamamen ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz. Yine programı açarak bilgisayarınızdan kaldırmak istediğiniz dosyaları ve verileri tek tek seçebilme imkânı sunan bir programdır.
  • Avast Cleanup: Size sunulan tüm özelliklerini kullanabilmeniz için ise satın almanız gerekmektedir. Programın deneme sürümünü indirip kullanabilir bir süre bu şekilde ücretsiz kullanabilirsiniz. Güvenilir bir program olmakla birlikte gereksiz dosyalardan hızlı bir şekilde kurtulmanızı da sağlamaktadır.
  • Advanced Systemcare: Bu program ile hem bilgisayarınızın hızlı çalışmasını engelleyen dosyaları silebilir hem de sisteminizi optimize ederek bilgisayarınızın eskisinden çok daha hızlı bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Bu bahsetmiş olduğumuz 5 en iyi Windows PC temizleme programları sayesinde sağlam bir temizlik yaparak bilgisayarlarınızı ilk günkü hızına getirebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu