Tiktok Takipçi Satın Al

Windows 7 Kullanıcıları İçin Müjdeli Haber Geldi

Microsoft, bazı Windows 7 müşterilerinin ek bir yıl boyunca ücretsiz güvenlik güncellemeleri almalarına izin verecek.

Dört ay içinde, Windows 7 ömrünün sonuna ulaşacak ve artık güvenlik güncellemeleri almayacak.


Bu, hala on yıllık işletim sistemini kullanan bazı işletmeler için bir sorun olacak. 14 Ocak 2020’den itibaren, Windows 7 bilgisayarları güvenlik yamaları almayı bırakarak işletmeleri kötü amaçlı yazılımlara karşı savunmasız bırakacaktır.

En son verilere göre, tüm masaüstü tüketici ve kurumsal bilgisayarların %37’si hala Windows 7 kullanıyor; Windows 10 ise marjinal olarak %41 ‘lik kullanıma oranına sahip. Ancak, bazıları aktif Windows 10 aboneliği olan kurumsal müşteriler için bir miktar ertelenecek.

Windows 7 için güncelleme fırsatı!

Microsoft tarafından yayınlanan, Windows E5 ile üst katman müşterileri için Microsoft’a 365 E5 ve Government E5 abonelikleri, bir yıl boyunca ücretsiz olarak genişletilmiş güvenlik güncelleştirmeleri alır. Yıl sona erdikten sonra, Microsoft her bir işletme cihazından ikinci bir yıl için güncellemeleri almak üzere 50 dolar ve üçüncü bir yıl için cihaz başına 100 dolar tahsil edecektir.

İlgili Makaleler

Windows 7 Kullanıcıları İçin Müjdeli Haber Geldi

Yayınlanan raporda, nitelikli aboneliklerin yıl sonuna kadar güvenlik güncelleştirmelerini almaya devam etmek için uzatılmış güvenlik güncelleştirmeleri süresi boyunca etkin kalması gerekiyor.

Ancak, diğer Windows abonelik planlarındaki herkes için Microsoft, Windows 7’nin Ocak ayındaki desteğinden düştüğü andan itibaren, 2023’teki genişletilmiş güvenlik güncelleştirmeleri için son bir kesinti ile ücret almaya başlayacaktır.

Yazılım devi Microsoft, Mart ayında kullanıcıları çok geçmeden kritik ve gerekli güvenlik güncellemelerini almayacakları konusunda uyarmaya başladı. Microsoft, kullanıcıların Windows 10′a yükseltmelerini veya son çare olarak ücretli destek alıp genişletilmiş güvenlik güncelleştirmeleri edinmelerini önerir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu