Windows 7 Kullananlar Artık Güncellemeleri Ücretli Alabilecekler!

Microsoft’un kullanımını azaltmaya çalıştığı Windows 7 işletim sistemine olan desteğini 2020 itibariyle tamamen çekiyor.

Windows 7 için artık gelecek güncellemeler ücretli olacak. 14 Ocak 2020 tarihinden itibaren Windows 7 güncellemeleri ücretli bir hale geliyor. Microsoft, eski işletim sistemlerini kullanmakta ısrar eden kullanıcı ve kurumlar için halihazırda güncellemeler için ek ücret talep ediyor. Gelecek güncellemeler için ödenecek tutar belli oldu ve bir cihaz için sadece 50 dolar gibi bir fiyat etiketine sahip olacak.

Elbette bu rakam her yıl için ikiye katlanacak, bu sebeple işletmeler Windows 7 Pro  (Ultimate) işletim sistemi kullanan her bilgisayar başına bir sonraki yıl 100 dolar ve son yılda ise 200 dolar ödemek durumunda.

Windows 7 Kullananlar Artık Güncellemeleri Ücretli Alabilecekler! Windows Haberleri

Eğer işletmenin Windows Enterprise toplu lisansı veya Microsoft 365 üyeliği bulunuyorsa, söz konusu ücretler yarıya indirilecek. Kurumsal yerlerde Windows 7 yüklü bilgisayar sayısının fazla olması, güncelleme maliyetini de oldukça artırıyor. Ancak işletmeler, Windows 10 terfisine de daha fazla maliyet çıkaracağından göze alamıyor.


Etiketler

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı