Windows 7 Kullananlar Artık Güncellemeleri Ücretli Alabilecekler! - TeknoDiot.com

Windows 7 Kullananlar Artık Güncellemeleri Ücretli Alabilecekler!

Abone Ol 

Microsoft’un kullanımını azaltmaya çalıştığı Windows 7 işletim sistemine olan desteğini 2020 itibariyle tamamen çekiyor.

takipçi satın al
takipçi satın al

Windows 7 için artık gelecek güncellemeler ücretli olacak. 14 Ocak 2020 tarihinden itibaren Windows 7 güncellemeleri ücretli bir hale geliyor. Microsoft, eski işletim sistemlerini kullanmakta ısrar eden kullanıcı ve kurumlar için halihazırda güncellemeler için ek ücret talep ediyor. Gelecek güncellemeler için ödenecek tutar belli oldu ve bir cihaz için sadece 50 dolar gibi bir fiyat etiketine sahip olacak.

Elbette bu rakam her yıl için ikiye katlanacak, bu sebeple işletmeler Windows 7 Pro  (Ultimate) işletim sistemi kullanan her bilgisayar başına bir sonraki yıl 100 dolar ve son yılda ise 200 dolar ödemek durumunda.

Windows 7 Kullananlar Artık Güncellemeleri Ücretli Alabilecekler!

Eğer işletmenin Windows Enterprise toplu lisansı veya Microsoft 365 üyeliği bulunuyorsa, söz konusu ücretler yarıya indirilecek. Kurumsal yerlerde Windows 7 yüklü bilgisayar sayısının fazla olması, güncelleme maliyetini de oldukça artırıyor. Ancak işletmeler, Windows 10 terfisine de daha fazla maliyet çıkaracağından göze alamıyor.

Göz atın:   Point Blank Yenileniyor, Yeni Dönem Başlıyor!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!