TeknoDiot.com
 
 
Anasayfa » Yazılım Haberleri » Windows Haberleri » Windows 7 Kullananlar Artık Güncellemeleri Ücretli Alabilecekler!

Windows 7 Kullananlar Artık Güncellemeleri Ücretli Alabilecekler!

Windows 7 Kullananlar Artık Güncellemeleri Ücretli Alabilecekler!

Microsoft’un kullanımını azaltmaya çalıştığı Windows 7 işletim sistemine olan desteğini 2020 itibariyle tamamen çekiyor.

Windows 7 için artık gelecek güncellemeler ücretli olacak. 14 Ocak 2020 tarihinden itibaren Windows 7 güncellemeleri ücretli bir hale geliyor. Microsoft, eski işletim sistemlerini kullanmakta ısrar eden kullanıcı ve kurumlar için halihazırda güncellemeler için ek ücret talep ediyor. Gelecek güncellemeler için ödenecek tutar belli oldu ve bir cihaz için sadece 50 dolar gibi bir fiyat etiketine sahip olacak.

Elbette bu rakam her yıl için ikiye katlanacak, bu sebeple işletmeler Windows 7 Pro  (Ultimate) işletim sistemi kullanan her bilgisayar başına bir sonraki yıl 100 dolar ve son yılda ise 200 dolar ödemek durumunda.

Windows 7 Kullananlar Artık Güncellemeleri Ücretli Alabilecekler!

Eğer işletmenin Windows Enterprise toplu lisansı veya Microsoft 365 üyeliği bulunuyorsa, söz konusu ücretler yarıya indirilecek. Kurumsal yerlerde Windows 7 yüklü bilgisayar sayısının fazla olması, güncelleme maliyetini de oldukça artırıyor. Ancak işletmeler, Windows 10 terfisine de daha fazla maliyet çıkaracağından göze alamıyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


İşte Yeniden Tasarlanan Windows 10 Tasarımı (Video)

Buğra Noyan

Bilgisayarı Kapatma Kısayolu Nasıl Oluşturulur? (Windows 10)

Buğra Noyan

Windows 10 Güvenli Mod Nedir? Nasıl Açılır?

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.