Tiktok Takipçi Satın Al

Windows 7, Desteği Sonlandıktan Sonra Bankalar Tehdit Altında

Windows 7 için desteğin sona ermesinden sonra belirlenen bankalara yönelik tehditler başladı.

Rus bankaları, Windows 7 ve Windows Server 2008 işletim sistemleri için teknik desteğin iptal edilmesinden sonra veri kaybı riski altındaydı. Finansal kurumlar, virüs saldırılarının hedefi olma riskiyle karşı karşıyadır.


Ek olarak ayrıca, Rus bankalarında Windows 7 her beş bilgisayara yüklendiğini de söyleyelim.

Başka bir sorun, düzenleyici belgelerin bilgi güvenliğinin ihlali olarak teknik desteği olmayan programlarla çalışmayı içermesi olabilir. De jure, bankalar ihlalci olacak ve yerel ağdaki eski işletim sistemine sahip bilgisayarların güvenli bir şekilde çalışmasını sağlayabilmelerine rağmen, Merkez Bankası’ndan bir sipariş alabilirler.

Windows 7, Desteği Sonlandıktan Sonra Bankalar Tehdit Altında

Windows 7 desteği son bulduktan sonra tehditler başladı

Geçici bir önlem olarak, Windows 10‘a geçmeden önce, bir dizi banka Windows 7 için ek ücretli destek için Microsoft ile anlaşma imzaladı.

Daha önce, satışların başlamasından 10 yıl sonra 14 Ocak 2020’de Microsoft’un OS için genişletilmiş desteği resmen durdurduğunu bildirilmişti. Aslında, birkaç nüanstan bahsetmeye değer. Windows 7 için ana destek 2015’in başında durdu. Windows 10’a yükseltmek için zamanı olmayan şirketler ücretli gelişmiş güvenlik güncellemelerinden yararlanabilir. Destekleri Ocak 2023’e kadar uzatacaklar.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu