Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft’un Yeni İşletim Sistemi “Windows 11” Sızdı

Windows 11 Sızıntısı Microsoft'un Yeni İşletim Sistemini Ortaya Çıkardı

Windows 11 sızıntısı, yeni bir Başlat menüsü, görsel tasarım ve çok daha fazlasını ortaya koyuyor.


Microsoft’un 24 Haziran’daki açıklama etkinliğinden sadece bir hafta önce, Windows 11’in varsayılan bir yapısı çevrimiçi olarak sızdırıldı. Windows 11 için sürüm adayı olduğu iddia edilen Windows build 21996, ilk olarak Çin blog sitesi Baidu’da görüldü.

Sızıntı, Microsoft’un alay ettiği şüpheli Windows 11 markalarının çoğunun büyük ölçüde doğru olduğunu ve Windows’un parlak yeni bir sürümüyle ilgili spekülasyonların baştan beri haklı olduğunu doğruluyor.

Windows 11 sızıntısında, bazı tanıdık masaüstü öğeleri var. Örneğin, “yeni” Windows 11 Başlat menüsü, şimdi rafa kaldırılmış çift ekran odaklı Windows 10X’in yapılarında daha önce görülüyordu, uzun süredir şüphelenilen kavisli kenarlar ve görsel değişiklikler belirgindi. Ancak pek çok kişi öngörüldüğü kadar şiddetli değil.

Windows 11 Kendini Gösterdi

Windows 11, mevcut tüm Windows 10 cihazlarına ücretsiz bir yükseltme olarak bu yılın Ekim ayında yapılacak rutin bir güncelleme olmalıdır. Ancak, kullanıcıların güncellemeyi daha sonraki bir zamana erteleme seçeneği olabilir. Ayrıca, kurumsal kullanım için mümkün olan ikincil bir Windows 10 şubesinin, şirketlerin yeni UX’e kendi zamanlarında uyum sağlamasına izin vermek için bir süre birlikte var olması bekleniyor.

Microsoft ve OEM PC ortakları, yeni tasarımı ve özellikleri kucaklayan en son Windows 11 marka ve donanımıyla bu sonbaharın sonlarında yeni donanımı piyasaya sürmeye uygun. Microsoft, Windows 10X projesini iptal ederken, proje için yapılan geliştirmeleri ana Windows sürümüne getireceğini belirtmişti. İptal edilen proje ise esasında çift ekranlı cihazlar gibi taşınabilir mobil cihazlar için geliştiriliyordu. Ancak projenin geliştirilmesi hızlı bir şekilde sonlandırıldı ve rafa kaldırıldı.

Microsoft CEO’su Satya Nadella ve CPO Panos Panay , Windows’un bir sonraki sürümüne platformun “yeni nesli” olarak atıfta bulundular ve Nadella onu “Windows’ta son on yılın en önemli güncellemesi” olarak nitelendirdi ve önemli değişikliklerin yolda olduğunu öne sürdü. Windows için kartlar.

Söz konusu yapı, co_release dalından 21996’dır ve işletim sisteminin neredeyse nihai bir yapısıdır. Ayrıca, Windows Central, sürümün yasal olduğunu onaylayabilir. İşletim sistemi, yeni Başlat menüsü tasarımı ve animasyonlu Başlat düğmesi ile Windows 10X stili merkezli bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Son olarak Windows 11 beta sürümünü ise buradan indirebilirsiniz. (.iso dosyası daha henüz yeni olduğu için sisteminizde oluşan veya oluşacak sorunlardan teknodiot.com sorumlu değildir.)

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu