Windows 10X İşletim Sistemi Artık Katlanabilir PC’lere Özel Değil

Windows 10X, artık katlanabilir PC’lere özel değil, dizüstü bilgisayarlarda ve 2’si 1 arada bilgisayarlarda çalışabilecek.

crosoft’un Ürün Baş Sorumlusu Panos Panay bugün Windows’un geleceği hakkındaki düşüncelerini ve Microsoft’un Windows 10X ile nasıl yenilik yapabileceğini ayrıntılarıyla anlatan yeni bir blog yazısı yayınladı.

Kısa bir süre önce Panay, Microsoft’un sunduğu donanım ve yazılımlar üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmasını sağlayarak donanım sorumluluklarına ek olarak Windows istemcisinden de sorumlu tutuldu.

Microsoft ayrıca Windows ile çalışma, öğrenme ve oynama için en iyi işletim sistemi olmasını sağlayacak yenilikler vaat ediyor. Önümüzdeki iki tatil boyunca Microsoft, Windows 10’daki yeniliği hızlandıracağını söylüyor. Bunun ne hakkında daha fazla ayrıntı verilmedi.

Windows 10X kullanımı yaygınlaşacak mı?

Yayınlanan blog yazısında Panay, Microsoft’un Windows 10X’i katlanabilir PC’lere özel bir işletim sistemi olarak çalışmasından ayrıca dizüstü bilgisayarlar ve 2’si 1 arada bilgisayarlar gibi cihazlarda da çalışacağını açıkladı. Yayınlanan blog yazısından önemli bir paragraf ise şöyle;

Windows 10X İşletim Sistemi Artık Katlanabilir PC'lere Özel Değil

Dünya, geçtiğimiz Ekim ayında yeni bir çift ekranlı Windows cihaz kategorisi vizyonumuzu paylaştığımızdan çok farklı bir yer. Müşterilerin ihtiyaçlarını ön plana çıkarmaya devam ettikçe, müşterileri şu anda bulundukları yerde karşılamaya odaklanmalıyız. Müşterilerimiz bulutun gücünü her zamankinden daha fazla kullanıyor ve zamanın bu ivmeye farklı bir şekilde yaslanmanın doğru olduğuna inanıyoruz.

Windows 10X ile esneklik için tasarladık ve bu esneklik, müşterilerimizin çalışmalarına, öğrenmelerine ve yeni şekillerde oynamalarına yardımcı olmak için bulutun gücünden yararlanan tek ekranlı Windows 10X cihazlarına odaklanmamızı sağladı. Bu tek ekranlı cihazlar, müşterilerimize sunduğumuz ilk Windows 10X ifadesi olacak ve çift ekranlı cihazları pazara sunmak için OEM ortaklarımızla birlikte doğru anı aramaya devam edeceğiz.”

Katlanabilir cihazlar haricindeki cihazlarda Windows 10X’i çalıştırmak, daha fazla kişinin Windows 10X’e daha erken erişmesini sağlayacaktır. Katlanabilir bilgisayarlar fikri üzerinde özellikle satılmayanlar artık Windows 10X’i kendilerine daha tanıdık gelen bir cihaz form faktöründe kullanma şansına sahip olacaklar.

İLGİLİ İÇERİK:  Redmi Note 7 Dünya Genelinde Satış Rekoru Elde Etti

Windows 10X’in ne zaman başlayacağını bekleyebileceğimizle ilgili hiçbir ayrıntı verilmedi. Söylentilere göre gelecek yıla ertelendi.

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu