Windows 10 Oyun Modu, Performans Düşürüyor!

Abone Ol 

Windows 10 oyun modu, performansınızı düşürüyor olabilir.

Mincorost’un, Windows 10 kullanıcılarının oyun performansını arttırmak için geliştirmiş olduğu Oyun Modu, bazı kullanıcıların oyun performansını düşürdüğü iddiasıyla gündemde.

Microsoft, 2017 yılında Windows 10 için getirdiği Creators güncellemesiyle beraber Oyun Modu özelliğini sunmuştu. Bu mod ile beraber kullanıcıların oyun performanslarını arttırma amacında olan Microsoft günümüzde bazı kullanıcılarda oluşan sorunlarla karşı karşıya geldi.

Windows 10 Oyun Modu, Performans Düşürüyor!

Sıkıntı yaşayan kullanıcı sayısı her geçen gün giderek artıyor ve oyun modu aktifleştirildiğinde bilgisayarda performans sıkıntıları oluştuğu belirtiliyor.

Kullanıcılardan gelen şikayetler ışığında özellikle Call of Duty: Warzone ve League of Legends gibi popülaritesi fazla oyunlarda bu sıkıntılar oldukça fazla yaşanmakta. Kare hızı düşüşü, gecikmeler, kasmalar ve ekranda titremeler bu sıkıntıların başlıca nedenleri olarak gösteriliyor.

Bazı kullanıcılar ise bu sorunun AMD’nin Radeon RX 5000 serisi için yayınladığı GPU sürücülerinden kaynaklanabileceğini düşünüyor

Windows 10 Oyun Modu, Performans Düşürüyor!

Göz atın:   Windows 10 Pro ve Enterprise: Farklar Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu