Tiktok Takipçi Satın Al

Windows 10 Meet Now Nedir ve Nasıl Kaldırılır?

Windows 10 Meet Now nedir? Ekranınızdaki yeni simgenin ne olduğunu merak mı ediyorsunuz? Şimdi Buluşmak içindir ve bunu sonsuza dek saklayabilirsiniz.

Yakın zamanda Windows 10 20H2 sürümüne güncellediniz mi? Sistem tepsinizde yeni bir özellik fark etmiş olabilirsiniz. Şimdi Toplantı Yap düğmesi, Windows 10’un Zoom’a cevabıdır ve doğrudan video konferans yapmanıza kolaylıkla yardımcı olmayı amaçlamaktadır.


İşte Windows 10 Meet Now hakkında bilmeniz gereken her şeyin yanı sıra onu nasıl gizleyebileceğiniz veya kaldırabileceğiniz.

Windows 10 Meet Now Nedir?

Windows 10 Meet Now, artık Windows 10 ile entegre olan bir Skype özelliğidir. Ekim ayında piyasaya sürülen Windows 10 20H2 güncellemesinin ardından sistem tepsinizde yeni bir simge fark etmiş olabilirsiniz.

Windows 10 işletim sistemiyle entegrasyonuna rağmen Meet Now, Skype hesabı olmasa bile kullanıcılar için Zoom benzeri konferanslara izin veren yeni bir Skype özelliğidir.

Bir Meet Now görüntülü görüşmesi başlattığınızda, bağlantıyı herhangi bir kişiye doğrudan bağlantı kullanarak, e-posta veya diğer mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla gönderebilirsiniz.

Windows 10’da Meet Now Nasıl Kullanılır?

Windows 10’da yeni simgenin seçilmesi iki seçenek sunar: Şimdi Toplantı Yap veya Toplantıya Katıl

Sisteminizde Skype yüklüyse, Şimdi Toplantı Yap seçildiğinde Toplantı Başlat iletişim kutusu açılır. Buradan bir toplantı adı belirleyebilir, toplantı bağlantınızı paylaşabilir, kameranızı ve ses girişlerinizi ayarlayabilir ve videonuz için bir arka plan efekti seçebilirsiniz.

Bilgisayarınızda Skype yüklü değilse, Şimdi Toplantı Yap seçenekleri web tarayıcınızda açılır. Hala aynı video ve ses ayarlarına ve ayrıca yalnızca sesle katılma seçeneğine erişebilirsiniz.

Her iki seçenekte de, Şimdi Toplantı Yap konferans görüşmesine girdiğinizde canlı ve akış halindesiniz. Görüşmenin içinde, katılımcıları görüntüleme ve yönetme, tepki gönderme ve soru sormak için elinizi kaldırma gibi seçenekleriniz vardır.

Bir Toplantıya Katılın

“Bir Toplantıya Katıl” seçildiğinde Skype açılır ve tek tıklamayla bir toplantıya katılma seçeneği görüntülenir . Birisi size Şimdi Toplantı Yap bağlantısı gönderdiğinde, bunu kopyalayıp bu kutuya yapıştırabilirsiniz. Alternatif olarak, bağlantıya tıklamak, toplantıyı Skype uygulamasıyla (yüklüyse) veya web tarayıcınızdaki Skype web uygulamasıyla (değilse) otomatik olarak açar.

Windows 10’da Meet Now Nasıl Gizlenir?

Skype’a yeni bir video konferans seçeneğinin eklenmesi birçok kullanıcıyı memnun edecektir. Bununla birlikte, birçok Windows 10 kullanıcısı, sistem tepsilerine, özellikle de uyarı yapılmadan eklenen yeni bir simgenin eklenmesinden memnun olmayacaktır.

Ekranınızda Şimdi Toplantı Yap düğmesini istemiyorsanız, işte nasıl kaldıracağınız veya devre dışı bırakacağınız.

1. Şimdi Toplantı Yap Simgesini Gizleyin

Simgeyi kaldırmanın en kolay yolu, sağ tıklayıp Gizle’yi seçmektir . Bunu yapmak, Şimdi Toplantı Yap simgesi artık sizi rahatsız etmeyeceği sistem tepsisinden kaldırır.

Bir diğeri, biraz daha uzun soluklu bir seçenek tuşuna basmaktır Windows tuşu + I , giriş sistemi simgesi arama kutusuna ve seçeneğini işaretleyin veya devre dışı sistem simgelerini çevirin . Simgeyi gizlemek için buradan Şimdi Toplantı’yı kapatabilirsiniz .

2. Grup İlkesi Düzenleyicisini Kullanarak Şimdi Toplantıyı Kaldırın

Bir adım daha ileri gitmek isterseniz, bir Grup İlkesi kullanarak Şimdi Toplantıyı kaldırabilirsiniz. Bir Grup İlkesi oluşturmak, tek bir Windows hesabı yerine her kullanıcıyı etkileyerek tüm bilgisayar için bir ayarı değiştirebilir.

Ancak, Grup İlkesi Düzenleyicisi yalnızca Windows 10 Pro, Enterprise ve Education kullanıcıları tarafından kullanılabilir , ancak bazı geçici çözümler Windows 10 Home kullanıcıları için kullanılabilir.

Grup İlkesi Düzenleyicisini kullanarak Meet Now’ı kaldırmak için:

  • Tür gpedit ardından En İyi Match seçin, Başlat menüsü arama çubuğuna.
  • Şimdi, Kullanıcı Yapılandırması> Yönetim Şablonları> Başlat Menüsü ve Görev Çubuğu’na gidin .
  • Aşağıya göz atın ve Şimdi Toplantı Yap simgesini kaldırın, açmak için çift tıklayın ve ardından özelliği Etkin olarak ayarlayın
  • Uygula’ya basın

Değişikliklerin etkili olması için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir.

3. Windows Kayıt Defterini Kullanarak Meet Now’ı Kaldırın

Windows 10 Meet Now Nedir ve Nasıl Kaldırılır?

Son seçeneğiniz Windows Kayıt Defterini kullanarak Meet Now’ı kaldırmaktır. Yanlış ayarı değiştirirseniz kayıt defterinizde değişiklik yapmanın istenmeyen sonuçları olabileceği için bu en az tavsiye edilen seçenektir .

Bu durumda, kendiniz veya paylaşılan bir bilgisayardaki tüm kullanıcılar için Şimdi Toplantıyı gizlemek için kayıt defterini güvenle kullanabilirsiniz.

  • Tip regedit Başlat menüsü arama çubuğuna ve Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni açmak için En İyi Eşleme’yi seçin.
    Windows hesabınızda Meet Now’ı engellemek için HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ Explorer’a gidin.
  • Gezgin penceresine sağ tıklayın ve Yeni> Dword (32-bit) Değeri’ni seçin.
  • Sen söyle HideSCAMeetNow , daha sonra değeri 1 olarak ayarlayın.

Bilgisayarınızdaki her kullanıcı hesabı için Şimdi Toplantı Yap istemini gizlemek istiyorsanız, yukarıdaki talimatları izleyin, ancak 2. Adımda HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ Explorer’a gidin . Dword oluşturma, adı ve değeri hepsi aynı kalır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu