TeknoDiot.com
   
   
Anasayfa » Yazılım Haberleri » Windows Haberleri » Windows 10 Hareketli Arka Plan Nasıl Yapılır

Windows 10 Hareketli Arka Plan Nasıl Yapılır

Windows 10 Hareketli Arka Plan Nasıl Yapılır

20 yılı aşkın süredir işletim sistemi Microsoft, işletim sistemlerinde arka plan konusunda oldukça fazla eleştiri almaktadır.

Windows 10 hareketli arka plan ayarlama nasıl yapılır? Bu konuda herhangi bir şekilde standartlarını değiştirmeyen firma yüzünden üçüncü parti yazılım geliştiriciler Wallpaper Engine adlı bir uygulama geliştirerek arka planın hareketli olmasını başardılar. Steam üzerinden 8 TL’ye satılan bu uygulamayı edindiğiniz zaman sizde masaüstü arka planlarınızı hareketli bir görsel ile güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

WINDOWS 10’DA HAREKETLİ ARKA PLAN NASIL YAPILIR?

Windows 10 yüklü bilgisayarınızda arka planı hareketli yapmak için ilk olarak Steam uygulaması edinmeniz ve bu uygulama üzerinde hesap açmanız gerekmektedir. Uygulama üzerinde hesabınızı açtıktan sonra hareketli arka plan yapabilmek için Wallpaper Engine adlı uygulamayı satın alın. Uygulamayı satın aldıktan sonra internet üzerinde erişebileceğiniz birçok hareketli arka plan dosyası sayesinde sizde masaüstü arka planınızı hareketlendirebileceksiniz. Eğer mevcut tasarımlardan birini beğenmediyseniz sizde kendi arka planınızı tasarlayarak kendinize özel arka plan sahibi olabilirsiniz.

Windows 10 Hareketli Arka Plan Nasıl Yapılır

VİDEO HAZIRLAYIN SİZE ÖZEL OLSUN

Eğer video yapım işlerinde başarılı iseniz 5 ile 10 saniye arasında değişen bir video hazırlayın ve mp4 formatında kayıt edin. Sonrasında videonuz için preview adında görsel olarak kaydedin. Uzantısı jpeg olmalıdır. Sonrasında json veri formatında verilerinizi yazın. Wallpaper Engine uygulamasını açın. Wallpaper Değiştir yazısına tıklayın. Gelen pencerede Dosya aç butonuna tıklayın ve mp4 uzantılı dosyanızı seçin. Böylece kendi hazırladığınız video dosyası arka plan olarak kayıt edilecektir.

WALLPAPER ENGINE OÖZELLİKLERİ

Uygulamayı satın aldıktan sonra birçok özelliğe erişim sağlayabileceksiniz. İlk olarak akıllara takılan bir soruyu cevaplamak gerekirse uygulama performans bakımından sıkıntı yaratmamaktadır. En az şekilde kaynakları kullanacak biçimde ayarlanan programda sadece .mp4 değil diğer video formatlarında da arka plana sahip olabilirsiniz. Ekran çözünürlük ve boyutlarına göre ayarlama yapabilirken aynı zamanda atölyede yer alan çalışmalardan ekranınıza uygun olan bir arka planı indirebilirsiniz. İsterseniz sık ziyaret ettiğiniz bir web sitesini ya da cep telefonu ekr

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Türksat A6’dan Yeni Bilgiler Geldi

Buğra Noyan

Gelecek Yıl 120 Hz Ekranlı iPhone Modeli Gelecek!

Buğra Noyan

Bir Resimdeki Yazı Fontu Nasıl Bulunur?

Buğra Noyan

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.