Tiktok Takipçi Satın Al

Windows 10’da Bir Uygulamanın Sürüm Numarası Nasıl Bulunur?

Uygulama sürüm numaraları, bir uyumluluk veya bir uygulamanın attığı bir hata olmadığı sürece kullanıcıların endişe duyması gereken bir şey değildir.

Bu durumda, sürüm yaşadığınız her türlü sorunu çözmeyle alakalı olabilir. Windows 10‘da bir uygulamanın sürüm numarasını nasıl bulabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.


Bir uygulamanın sürüm numarasını bulmanın birden çok yolu vardır, ancak masaüstü uygulamaları ve UWP uygulamaları için farklı olacaktır.

Kontrol Paneli

Masaüstü uygulamaları için, birden fazla uygulamanın sürüm numaralarına bakmanın gerçekten iyi ve hızlı bir yolu Denetim Masası’nı açmak ve Program kaldır’ı tıklamaktır. Kaldırma ekranında, sisteminizde yüklü olan tüm masaüstü uygulamalarının tam bir listesini göreceksiniz. Bir ‘Sürüm’ sütunu görürsünüz ve uygulamaların sürümünü görüntüler. Bu, çoğu durumda uygulama sürümünü kontrol etmenin güvenilir bir yoludur, ancak istisnalar olacaktır.

Windows 10'da Bir Uygulamanın Sürüm Numarası Nasıl Bulunur?

Uygulama sayfası hakkında

Bir masaüstü uygulamasının ve bir UWP uygulamasının sürüm numarası normal olarak Hakkında sayfasında / ekranında yazılır. Bazı durumlarda, bu bilgiler uygulamanın ayarlar / yapılandırma ekranında görüntülenebilir.

Hemen görebilirsiniz ya da biraz daha yakından bakmak zorunda kalabilirsiniz, ancak ‘versiyon’ kelimesi kesinlikle sürüm numarasının önüne geçecektir. Bu yöntem UWP uygulamaları için geçerlidir.

Windows 10'da Bir Uygulamanın Sürüm Numarası Nasıl Bulunur?

Güç kalkanı – PowerShell

Şunları yapabilirsiniz PowerShell kullanın sürüm numarası ile tamamlandı sisteminizdeki tüm UWP uygulamalar, tam bir listesini elde etmek. Masaüstü uygulamaları için Kontrol Paneli numarasına eşdeğerdir.

PowerShell yöntemiyle, komut en iyi bilgi dökümü olarak tanımlanabilecekleri döndürdüğünden, biraz kazmanız gerekir. Bununla birlikte, ‘sürüm’ kelimesi sayıdan önce görünür, bu yüzden tespit etmek çok zor olmayacaktır. Kaçırması kolay olduğu için önce uygulama adını kontrol ettiğinizden emin olun.

Uygulama sürüm numaraları kısa veya uzun olabilir. Gerçekten uygulama türüne ve güncelleme sıklığına bağlıdır. Bazı durumlarda, bir uygulama sürümü tüm sayıları atlayabilir, örneğin 1.0 ila 2.0, diğer durumlarda yalnızca küçük bir ondalık sayı atlayabilir, örneğin 1.0.1 ila 1.0.2. Ayrıca, belirli bir uygulamanın her sürümünü her zaman almayacağınızı bilmelisiniz. Bazı durumlarda, geliştirici herhangi bir nedenle belirli sürümleri yayınlamayabilir. Kullanıcılar yalnızca kararlı yapılara sahip olma eğilimindedir.

Windows 10'da Bir Uygulamanın Sürüm Numarası Nasıl Bulunur?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu