Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft Resmi Olarak Windows 10 21H1’i Duyurdu

Windows 10 21H1 güncellemesi kullanıcılar için yayınlandı!

Microsoft resmi olarak Windows 10 21H1 ‘i duyurdu, bugün Beta kanalında Windows Insider’ların kullanımına sunulacak.


Windows blog gönderisinde, Program Yönetimi, Windows Servis ve Teslimat Başkan Yardımcısı John Cable, Windows 10 21H1’in lansmanını resmen duyurdu.

John, mevcut küresel durum nedeniyle, kesintiyi sınırlama ihtiyacının ilk kez Windows 10’un H1 lansmanının servis teknolojisi aracılığıyla sunulan küçük bir sürüm olacağı anlamına geldiğini ancak bu yıl daha sonra muhtemelen daha dolu olacak başka bir güncelleme sözü verdiğini belirtti. .

Windows 10, sürüm 21H1, güvenliği, uzaktan erişimi ve kaliteyi iyileştiren, Windows 10’un en çok güvendiği ve en acil gereksinimlerini karşılayan temel deneyimlere odaklanan özellikli bir dizi özelliğe sahip olacak.

Windows 10 21H1 Yenilikleri

Microsoft Resmi Olarak Windows 10 21H1'i Duyurdu

Yeni özellikler arasında Windows Hello için çoklu kamera desteği ve güvenlikle ilgili performans iyileştirmeleri bulunur.

Windows Hello çoklu kamera desteği, kullanıcıların entegre kameralarla yüksek kaliteli ekranlar kullanırken harici bir kamera önceliği seçmelerine olanak tanır.

Windows Defender Application Guard performans iyileştirmeleri, belge açma senaryo sürelerini optimize etme dahil.

Windows Yönetim Araçları (WMI) Grup İlkesi Hizmeti (GPSVC), uzaktan çalışma senaryolarını desteklemek için performans iyileştirmesini güncelliyor.

Yeni sürüme güncelleme yapmayı seçen Windows 10, sürüm 2004 veya sürüm 20H2 kullanan müşteriler, güncelleme aylık bir güncelleme gibi yükleneceği için hızlı bir yükleme deneyimine sahip olacaklar. Mayıs 2020 Güncellemesinden (sürüm 2004) önceki Windows 10 sürümlerinden gelen tüketici veya ticari kullanıcılar için, yeni sürüme güncelleme işlemi olduğu gibi aynı olacak ve önceki Windows 10 özelliğine benzer şekilde çalışacaktır.

aynı araçları ve işlemleri kullanarak güncellemeler. Bu Windows 10 sürümü, 2021’in ilk yarısı için hedeflendiğinden, 21H1 sürümünün tüm Windows 10 sürümleri 18 ay hizmet alacak.

Microsoft, 21H1 sürümlerini Beta kanalındaki Windows Insider’lar için bugün kaydolmaya çalışan Insider’lar için yayınlamaya başlayacak ve yeni özellikler, hazır olduklarında gelecekteki Windows Insider Preview Builds’da sunulacak. Windows 10, 21H1 sürümünün geniş kullanılabilirliği bu takvim yılının ilk yarısında başlayacak ve Microsoft daha sonra daha fazla bilgi yayınlayacak.

Microsoft Resmi Olarak Windows 10 21H1'i Duyurdu

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu