Windows 10 2004 Mayıs Güncelleştirmesi Gecikebilir

16 Nisan’da Microsoft, Windows 10 Build 19041’in, kullanıcılara sunulacak olan Mayıs 2020 güncelleştirmesinin bir sürümü olabileceğini açıkladı.

Bu durum ile birlikte Microsoft’un Windows 10’a bir sonraki büyük güncellemesinin gecikebileceği anlaşılıyor.Daha önce Windows 10 2004 / Mayıs 2020 Güncellemesinin 12 Mayıs’ta tüketicilere sunulacağı söylendi, ancak şimdi ZDNet, sürümün 28 Mayıs’a kadar ertelenebileceğini bildirdi.

Bu ertelemenin sebebi Microsoft’un yeni sürümü kullanıcılara göndermeden önce işletim sisteminde sıfır günlük bir açıklamayı düzeltmek istemesi nedeniyle olabileceğini tahmin ediyor. Daha önce kullanıcılar 28 Nisan’da sürümü alması gerekiyordu, ancak 5 Mayıs’ta kullanıcılara ve 12 Mayıs’ta geliştiricilere gidebilirdi.

Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesi çok sayıda yeni özellik getiriyor ve düşük kaliteli bilgisayarlara gelişmiş performans getirmelidir. Windows 10 2004 güncellemesinin getireceği tüm yeniliklere ise buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  Windows Dizüstü Bilgisayarlarda İki Parmakla Kaydırma Nasıl Etkinleştirilir?
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

  1. 10 Mayıs gelecek. 11 Mayıs 04 saatinde Türkiye de indirilecek. Sitesinde de güncellenecek. Masaüstü bilgisayarlara anında gelecek. Laptoplara yavaşlatılmış bir şekilde verilecek. Her dizüstü bilgisayar kullananlara aynı anda verilmeyecek. Bu arada Insider olarak kullanıyorum. Şu an kullandığınız sürümden %25 oranında performansı artmış. Amd ekran kartı olanlar Windows 10 kurduğunuzda eski sürüm Driver kuruyor. Sonra üstüne yeni sürüm Driver kuruyor. Gelecek olan stabil sürümde sorunu çözerler mi bilemem. En iyisi Windows kurmadan siz Flash belleğe attığınız en son sürücüyü kurmanız. Bu arada üstüne yüklemektense temiz kurulum yapmak daha iyi oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu