Windows 10 1803 Sürümü Kullanan Kullanıcılar İçin Uyarı Yapıldı - TeknoDiot.com

Windows 10 1803 Sürümü Kullanan Kullanıcılar İçin Uyarı Yapıldı

Abone Ol 

Dünyanın en büyük yazılım şirketi olan Microsoft’un işletim sistemi Windows 10’un 1803 sürümü için kullanıcılar uyarıldı.

Microsoft, 1803 sürümü için desteğin sonuna yaklaştığını ve Windows’un en son sürümüne güncelleştirmeleri gerektiğini belirten, Nisan 2018 Güncelleştirmesi olarak bilinen ve Windows 10 1803 çalıştıran kullanıcılara bir uyarı vermeye başladı.

Windows 10 1803, 12 Kasım 2019’da desteğin sonuna ulaşacak, bu da artık güvenlik güncellemeleri almayacakları ve keşfedilen yeni güvenlik tehditlerine karşı savunmasız olacakları anlamına geliyor.

Bu arada girişimciler ve eğitim kullanıcıları, hizmetlerinin bitme süresi 10 Kasım 2020’dir. Windows 10 1803 kullanıcıları Windows Update’e girdiğinde, şimdi 1903 olan en son özellik güncellemesine yükseltme yapacaklarını belirten bir mesaj gösterilecek.

Windows 10 1803 Sürümü Kullanan Kullanıcılar İçin Uyarı Yapıldı

Windows 10 1803 kullanıcılarının dikkatine!

Microsoft’un Windows Update uyarısını, “Şu anda, desteğin sonuna yaklaşan bir Windows sürümü kullanıyorsunuz. En son özellikleri ve güvenlik iyileştirmelerini almak için şimdi Windows 10’un en son sürümüne güncelleme yapmanızı öneririz.”

Windows 10 için her yeni toplu güncelleştirme ile sürekli olarak ortaya çıkan hata miktarıyla, kararlı bir Windows ortamındaki bazı kullanıcıların yükseltme yapmakta tereddüt etmesi anlaşılabilir. Ne yazık ki, Windows 10 uygun bir şekilde güvenliğini sağlamak için en son sürüme yükseltmek için sizlere uyarı vermeye devam edecek.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu