Tiktok Takipçi Satın Al

Wi-Fi Şifresi Nasıl Öğrenilir?

Bu makalemizde sizlere Wi-Fi şifresini nasıl öğreneceğinizi detaylı olarak anlattık. Detaylar makalemizde…

Wi-Fi şifresi öğrenme işlemi için kullanılabilecek olan en kolay yöntem bilgisayar aracılığı ile gerçekleşmektedir. Windows işletim sistemli bir bilgisayarda Wi-Fi şifresinin öğrenilebilmesi için görev çubuğu aracılığı ile Wİ-Fİ simgesine sağ tıklanması ve ‘Ağ ve İnternet Ayarları’na girilmesi gerekmektedir. Açılacak olan sayfada ‘Bağdaştırıcı Seçeneklerini Değiştir’e tıklanmalı ve kullanılan Wi-Fi ağı seçilmelidir. Kullanılan ağ üzerine sağ tıklanması ile ‘Durum’ seçildikten sonra ekrana gelen sayfada ‘Kablosuz Özellikleri’ açılmalı, ‘Güvenlik’ kısmında gelindiğinde ‘Karakterleri Göster’ yazısına tıklanmalıdır. Tüm bu işlem sonunda, noktalı olarak gözüken Wi-Fi şifresi karakterlerine ulaşılabilinmektedir.


Wi-Fi şifresi öğrenme işlemi direkt olarak modem ara yüzünden de öğrenilebilinmektedir. Ayrıca buradan şifre değiştirme işlemi de yapılabilmektedir.

Wi-Fi Şifresi Nasıl Öğrenilir?

Modem Arayüzünden Wi-Fi Şifresi Öğrenme

Modem arayüzü, Wi-Fi şifresinin değiştirilmesi ve Wi-Fi şifresi öğrenme amacıyla da kullanılabilmektedir. Bu işlemlerin yapılabilmesi için öncelikle öğrenilmek istenen Wİ-Fİ’ye bağlı olunması gerekmektedir. Güncel olan herhangi bir tarayıcısının adres çubuğu bölümüne 192.168.1.1 yazılıp entera basılarak modem arayüzüne girilmelidir. Eğer bu adresle erişim sağlanamıyorsa alternatif olarak 192.168.2.2 seçilmelidir.

Tüm denemelere rağmen bu iki adresten arayüze girilemiyorsa modemin model ve marka bilgileri arama motorunda aratılmalıdır ve arayüze girilmesini sağlayacak olan adres bulunmalıdır. Açılacak olan sayfada kullanıcı adi ve şifre aracılığı ile sisteme giriş yapılmalıdır. Menüde bulunan ‘Kablosuz Ağ Ayarları’ seçilmeli ve ‘Ağ Şifreleme’ye tıklanılmalıdır. Burada kullanılmakta olan şifre yer almaktadır.

Wi-Fi şifreleri genellikle bir kez giriş yapıldıktan sonra resetleme ya da cihaz değişikliği olmadığı sürece kullanılmadığı için unutulmaktadır ve bu nedenle sıklıkla Wi-Fi şifre öğrenme yöntemine başvurulmaktadır. Şifrenin unutulmaması için otomatik olarak belirlenen şifre değiştirilmeli ve unutulmayacak olan bir şifre belirlenmelidir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu