Tiktok Takipçi Satın Al

WhatsApp’a Kullanıcı Adı Özelliği Geliyor!

Telefon numarasını paylaşmak istemeyen kullanıcılar, kullanıcı adını paylaşarak iletişim kurabilecek.

WhatsApp, Google Play Beta Programı aracılığıyla sürümü 2.23.11.15’e çıkaran yeni bir güncelleme yayınlıyor.
Bu güncellemedeki yenilikler neler? WhatsApp, bir WhatsApp kullanıcı adı oluşturmaya yönelik bir özellik üzerinde çalışıyor ve bu özellik, uygulamanın gelecekteki bir güncellemesinde kullanıma sunulacak.

Geçtiğimiz aylarda, WhatsApp için geliştirilmekte olan yeni özellikler hakkında birçok makale paylaştık. Bu özellikler, tüm insanlara daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlama taahhüdünü teyit ediyor.


Google Play Store’dan Android için en son WhatsApp beta 2.23.11.15 güncellemesini yükledikten sonra, özellikle WhatsApp’ın, kullanıcıların hesapları için benzersiz kullanıcı adları seçmelerine olanak tanıyan bir kullanıcı adı özelliği üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Bu özellik şu anda geliştirme aşamasında olmasına ve henüz görünür olmamasına rağmen, WAbetainfo detayları aktardı.

WhatsApp Kullanıcı Adı

WhatsApp'a Kullanıcı Adı Özelliği Geliyor!

Ekteki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, WhatsApp gerçekten uygulama ayarlarında bir kullanıcı adı özelliği sunmak için çalışıyor: bu özelliğe ayrılmış bir bölüm WhatsApp Ayarları > Profil içinde bulunacak. Kullanıcı adı seçebilme özelliği ile WhatsApp kullanıcıları, hesaplarına başka bir gizlilik katmanı ekleme imkanına sahip olacak.

Bu, kişileri belirlemek için yalnızca telefon numaralarına güvenmek yerine, kullanıcıların benzersiz ve akılda kalıcı bir kullanıcı adı seçebilecekleri anlamına gelir: WhatsApp, kullanıcıların kullanıcı adlarını seçmesine izin vererek, kullanıcılara kullanıcı adı girerek diğer kişilere ulaşma olanağı sunabilir. Yani bu özellikle telefon numarasını paylaşmak istemeyen kullanıcılar, kullanıcı adını paylaşarak iletişim kurabilecek.

Bu özellik henüz geliştirilme aşamasında olduğundan, kullanıcı adlarının WhatsApp’ta nasıl çalıştığını anlamak için henüz çok erken. Kullanıcıların işletmelerle özel olarak iletişim kurmasına izin verebilir, böylece telefon numaralarını koruyabilir veya belki de kullanımları daha da kapsamlı olacak ve herhangi bir kullanıcıyla özel iletişime izin verecektir. Sadece zaman bize daha fazla cevap verecek, ancak gelecekte WhatsApp’ta iletişim kurma şeklimizde devrim yaratacaklarından eminiz. Şu anda, yalnızca kullanıcı adlarıyla başlatılan konuşmaların uçtan uca şifreleme ile korunacağını doğrulayabiliyoruz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Tuğrul Gökçe Kızıl

Uluslararası ilişkiler bölümü öğrencisi. Teknoloji ve oyun tutkunu! Ayrıca LEGO yapar ve bozar...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu