Tiktok Takipçi Satın Al

WhatsApp’a Karanlık Mod Geldi

WhatsApp sonunda karanlık bir moda sahip ve şimdi Android ve iOS’taki tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

WhatsApp’ın karanlık modu özellikle gece saatlerinde işinize çokça yarayacaktır. Gözlerinizi zorlamadan yatakta sizi rahatsız etmeden WhatsApp’ı kullanmanıza olanak tanır.


Karanlık mod uygulamalarda bugünlerde epey yaygın. Hem Android hem de iOS, sistem düzeyinde karanlık temaları seçmenize izin verir ve çoğu uygulama kendi karanlık modlarını sunar. Karanlık arka planların gözlerinizin özellikle karanlık ortamlarda daha az yorulmasını sağlar.

WhatsApp birkaç ay boyunca kendi karanlık modunu test ettikten sonra Android ve iOS uygulamalarında kendi karanlık modunun kullanımını başlattı.

WhatsApp’ta Karanlık Modu Etkinleştirme

WhatsApp'a Karanlık Mod Geldi

WhatsApp’ın karanlık modunu etkinleştirmek için, önce WhatsApp’ı güncelleyin. Ardından, Android veya iOS kullanıyorsanız, sistem ayarlarınızda karanlık modu etkinleştirin. WhatsApp’ı açın ve Ayarlar> Sohbetler> Tema> Karanlık Yolunu izleyin.

Facebook Messenger’dan daha fazla kullanımla, WhatsApp’ın bunun gibi önemli özelliklerin geliştirilmesi ve devreye alınmasıyla öncelik kazanacağını düşünürdünüz. Ama hayır, Messenger geçen Nisan ayında karanlık moduyla halka açıldı. Herhangi bir umutla, bu gelişmenin önümüzdeki birkaç ay içinde istikrarlı sürümlere geçtiğini göreceğiz.

Aslında bir koyu tema seçeneği olarak gelen WhatsApp karanlık mod, bugüne kadar yaygın olarak görülen diğer karanlık modlardan oldukça farklı. Örneğin Instagram, Google Play Store, Gmail gibi uygulamalarda karanlık mod, işletim sistemine gömülü ayarlardan açılıyor. WhatsApp ise uygulama içerisinden ve işletim sisteminden bağımsız olarak koyu bir tema seçeneği sunuyor. Eski cihazlarda ise karanlık mod seçeneğinin bulunmadığı Android 9.0 ve önceki sürümler var.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu