Tiktok Takipçi Satın Al
Trend

2021’de Yayınlanması Beklenen 6 Yeni WhatsApp Özelliği

İşte WhatsApp’ın 2021’de piyasaya sürülmesi muhtemel bazı yeni ve heyecan verici özelliklerin bir özeti.

Son haftalarda, WhatsApp‘ın bir dizi yeni özellik üzerinde çalıştığı görüldü. Bu özelliklerden bazıları şu anda geliştirme aşamasındayken, diğerlerinin beta biçiminde test edildiği bildiriliyor (bu, kullanıma sunma işlemlerinin çok uzakta olmadığı anlamına geliyor).


Son zamanlarda WhatsApp, web ve masaüstü sürümü için sesli / görüntülü aramaları test ederken görüldü. Çalışmada olan ve 2021’de piyasaya çıkması muhtemel WhatsApp özelliklerinin bir listesini derledik. Yeni WhatsApp özelliklerinin mesajlaşma deneyimini geliştirmesi ve uygulama için bazı yeni kullanım durumları sunması bekleniyor.

2021 Yılında Beklenen WhatsApp Özellikleri

Çoklu Cihaz Desteği

2021'de Yayınlanması Beklenen 6 Yeni WhatsApp Özelliği

Bu özellik sayesinde WhatsApp kullanıcıları aynı anda birden fazla cihaza giriş yapabilecek. Bu özellik şu anda geliştirme aşamasındadır ve Kasım ayında iPhone için WhatsApp’ın beta sürümünde görülmüştür . Şu anda WhatsApp, aynı anda yalnızca iki cihazı, yani bir telefonu ve bir masaüstü bilgisayarı desteklemektedir. Yeni çoklu cihaz desteğinin, kullanıcıların tek bir hesapta dört cihaza kadar eklemesine izin vereceği bildiriliyor. Bu, özellik kullanıma sunulduğunda, masaüstüyle birlikte iPad ve iPhone’unuzdan aynı anda oturum açabileceğiniz anlamına gelir.

WhatsApp Web ve Masaüstü Uygulaması Üzerinden Arama

2021'de Yayınlanması Beklenen 6 Yeni WhatsApp Özelliği

Muhtemelen WhatsApp’ta en çok beklenen özellik. Hem WhatsApp Web hem de Windows ve macOS için masaüstü uygulamalarının sesli / görüntülü arama desteği aldığı söylentileri var.

Bu özellik, masaüstünden gönderilen mesajlarla aynı şekilde çalışacaktır, yani web / masaüstü uygulamasından WhatsApp sesli veya sesli arama kullanıyorsanız WhatsApp yüklü telefonunuzun aktif bir internet bağlantısına sahip olması gerekir. Şu anda, sosyal mesajlaşmanın web sitesini ve masaüstü uygulamasını kullanarak kişilere yalnızca mesaj / dosya gönderebilirsiniz.

Videonun Sesini Kapat

WhatsApp’ın şu anda bir kişiye gönderirken veya durum güncellemesi olarak yüklerken videoları sessize alma seçeneği yoktur. Ancak ileride, sosyal mesajlaşma uygulamasının kullanıcıların videoyu sessize almasına izin vermesi bekleniyor.

Videoyu sessize alma özelliği hala geliştirme aşamasındadır ve WABetaInfo tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsüne göre, sol tarafta, kullanıcının paylaşmak istediği videonun süre ve dosya boyutu ayrıntılarının yanında bir hoparlör simgesi bulunacaktır. Videonun sesini kapatmak için, kullanıcının kişilerinden, gruplarından veya durumlarından biriyle paylaşmadan önce hoparlör simgesine dokunması gerekecektir.

Daha Sonra Oku

2021'de Yayınlanması Beklenen 6 Yeni WhatsApp Özelliği

‘Daha sonra oku’, WhatsApp’taki mevcut Arşivlenmiş Sohbetler özelliğinin geliştirilmiş bir sürümü olduğu söyleniyor . Bir sohbet daha sonra okunmak üzere taşındığında, WhatsApp bu sohbet için bildirim göndermez.

Ek olarak, özellik, ‘daha sonra oku’ sohbetlerinin mevcut kararlı sürümdeki arşivlenmiş sohbetlerle aynı şekilde çalışmasını sağlayacak bir ‘tatil modu’ içerecektir. Daha sonra oku, kullanıcıların ayarları özelleştirmesi için bir düzenleme düğmesi ile birlikte gelir. WhatsApp kullanıcıları, arşivden hızla çıkarmak için aynı anda birden fazla sohbeti seçebilecekler.

WhatsApp Sigortası

Yakında Hindistan’da WhatsApp aracılığıyla sigorta satın alabileceksiniz. Facebook’un sahip olduğu mesajlaşma platformu, sağlık sigortası ve mikro emeklilik ürünlerini Hindistan’daki mesajlaşma platformunda lisanslı finansal hizmet oyuncularıyla bağlantı kurarak sunmaya hazırlanıyor. Başlangıçta WhatsApp, platformu üzerinden SBI Genel sağlık sigortası kapsamı ve HDFC Emeklilik programlarını satacak.

Cevapsız Grup Aramalarına Katılın

Gelecekteki bir güncellemenin, WhatsApp kullanıcılarının arama başladıktan sonra davet edildikleri grup aramalarına katılmalarına izin vereceği bildiriliyor. Bu küçük, ancak önemli bir QoL (yaşam kalitesi) yükseltmesidir, çünkü daha önce kaçırmış olabilecek ek katılımcıların dahil edilmesi için tüm grup görüşmesinin yeniden başlatılmasına gerek yoktur.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu