Tiktok Takipçi Satın Al

WhatsApp Üzerinden Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Facebook satın aldıktan sonra oldukça gelişen WhatsApp’ta para gönderme nasıl yapılır?

WhatsApp üzerinden para gönderme işlemi yapılabilmesi konusu uzun zamandır gündemde olmakla birlikte, artık sosyal mecralardan bir tanesi haline gelen WhatsApp üzerinden para gönderimi işlemi de yapılması söz konusudur.


Henüz ülkemizde kullanılamayan bir özellik olmakla birlikte hem Android hem de iOS işletim sistemine sahip olan telefonlarda aktif olarak kullanılabilecek olan bir özellik olarak yakın zamanda sunulması durumu gündemdedir.

Bunun yanı sıra, uygulamanın henüz test aşamasında olduğu ve Hindistan üzerinden pilot uygulamalar yapıldığı bilinmektedir. Pilot uygulamanın ve testlerin olumlu sonuçlar vermesi sonrasında kısa zaman içerisinde tüm dünyada kullanıma sunulacağı da bilinmektedir.

WhatsApp üzerinden para gönderme işlemi şu an Hindistan üzerinden pilot olarak denenmekle birlikte, genel olarak tüm dünyanın kullanımına sunulması söz konusu olan bir güncelleme olarak bilinmektedir.

WhatsApp Üzerinden Para Gönderme İşlem Basamakları

WhatsApp Üzerinden Para Gönderme Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle uygulamanın ayarlar bölümünü açın.
  • Sonrasında ödemeler seçeneği bulunun ve dokunun.
  • Ödemeler sayfası açıldığında sizden kullanım şartlarını kabul etmeniz ve numaranızı doğrulamanız istenecektir. Bu adımları doldurun.
  • Bu adımları geçtikten sonra karşınıza banka listesi gelecek. Buradan bankanızı bulun ve hesap bilgilerinizi doldurun.
  • Son olarak para göndereceğiniz kişiyi bulun. Ardından artı tuşuna dokunun ve buradan ödeme seçeneğini tercih edep para gönderme işlemini başlatın. Telefonunuza gelen onay kodunu girerek işleminizi tamamlayın.

Bunun yanı sıra, güncelleme kullanıma sunulduğunda, işlem basamaklarının her yerde aynı olması planlanmaktadır. İşlem basamakları ise şu şekildedir;

Öncelikle WhatsApp uygulaması üzerinden ayarlar bölümüne giriş yapmak gerekir. Ayarlar bölümüne giriş yapıldıktan sonra, seçenekler içerisinde yer alan “ödeme” kısmına girilmelidir.

Bundan sonra, karşınıza çıkacak olan sözleşme şartları kısmını okuyarak bilgileri doldurmak gerekir. Ardından, banka listesinden kullanmakta olduğunuz ya da para gönderim işlemini yapacağınız bankayı seçmeniz gerekir. Seçim tamamlandıktan sonra banka bilgileri girilir.

Banka bilgileri girildikten sonra kişi listesinden ödeme yapmak istediğiniz kişiyi seçmeniz ve artı ikonuna basmanız yeterli olacaktır. Telefona gelecek olan onay kodu sayesinde işlemi gerçekleştirmek mümkün olacaktır.

WhatsApp Üzerinden Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu