1. Ana sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. WhatsApp Özelliği Facebook Messenger’a Geldi

WhatsApp Özelliği Facebook Messenger’a Geldi

Facebook, tıpkı WhatsApp'taki gibi mesajlara alıntı yaparak cevap vermeye imkan sunan yeni özelliğini duyurdu.

«
WhatsApp Özelliği Facebook Messenger'a Geldi İnternet Haberleri Sosyal Medya Haberleri

Sosyal medya devi Facebook, son günlerde kullanıcılara sorunsuz ve kolay bir kullanıcı deneyimi sunmak için birçok şeyi elden geçiriyor. Son gelişmelerde, Facebook “mesaj cevapları” için destek ekliyor.

Şirkete göre, bu özellik kullanıcılara tam mesaj dizisini karıştırmadan tek bir mesaja cevap vermelerine olanak sağlayan alıntılama mesajlara izin veriyor. Mark Zuckerberg’in teknik altyapıları birleştirmek istediği bir süredir konuşulan bir konu. WhatsApp’ın sıkça kullanılan “alıntılama” özelliğinin aynı stratejiyle diğer platformlara eklenmesi süpriz olmadı. Şirket geçtiğimiz aylarda Instagram Hikaye’leri Facebook Hikayeler’de çapraz paylaşıma imkan sağlayan özelliğini kullanıcılarına sunmuştu.

FacebookWhatsApp için getirdiği sevilen özellikleri yavaş yavaş Messenger uygulamasına da getiriyor. WhatsApp’ın sıkça kullanılan “alıntılama” özelliği artık Facebook Messenger’da da kullanılabilecek. Dünya genelinde 1,3 milyardan fazla kullanıcısı bulunan uygulamada artık doğrudan mesaj alıntılanarak cevap verilebilecek.

WhatsApp Özelliği Facebook Messenger'a Geldi İnternet Haberleri Sosyal Medya Haberleri

Burada, yeni özelliğin bugün yayında olduğunu belirtmekte fayda var. Buna ek olarak, şirketin mesajlaşma uygulamalarını WhatsApp, Instagram ve Messenger’daki konuları birleştirme hedefi ile birleştirmeyi planladığı bildiriliyor.

  • WhatsApp Özelliği Facebook Messenger'a Geldi İnternet Haberleri Sosyal Medya Haberleri

    Twitch’e Rakip Gelmiş Olabilir: Facebook Gaming Kullanıma Sunuldu!

Facebook’un Messenger platformuna eklediği “alıntılama” özelliği mesaj dizilerinde tek bir mesaja cevap verirken karışıklığa uğramadan mesajlaşmayı sağlıyor. Yeni özellikle mesaj cevaplama özelliğine erişebilmek için mesaja basılı tutarak yeni cevap simgesine dokunmak yeterli. Ayrıca mesajları alıntılayarak GIF, emoji, fotoğraf ve video göndererek de yanıtlamak mümkün. İletişim karmaşasını ortadan kaldırmayı amaçlayan özellik, Twitter’daki alıntı tweet özelliğine de benziyor.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *