TeknoDiot
     
     
     

WhatsApp Özelliği Facebook Messenger’a Geldi

WhatsApp Özelliği Facebook Messenger'a Geldi

Sosyal medya devi Facebook, son günlerde kullanıcılara sorunsuz ve kolay bir kullanıcı deneyimi sunmak için birçok şeyi elden geçiriyor. Son gelişmelerde, Facebook “mesaj cevapları” için destek ekliyor.

Şirkete göre, bu özellik kullanıcılara tam mesaj dizisini karıştırmadan tek bir mesaja cevap vermelerine olanak sağlayan alıntılama mesajlara izin veriyor. Mark Zuckerberg’in teknik altyapıları birleştirmek istediği bir süredir konuşulan bir konu. WhatsApp’ın sıkça kullanılan “alıntılama” özelliğinin aynı stratejiyle diğer platformlara eklenmesi süpriz olmadı. Şirket geçtiğimiz aylarda Instagram Hikaye’leri Facebook Hikayeler’de çapraz paylaşıma imkan sağlayan özelliğini kullanıcılarına sunmuştu.

FacebookWhatsApp için getirdiği sevilen özellikleri yavaş yavaş Messenger uygulamasına da getiriyor. WhatsApp’ın sıkça kullanılan “alıntılama” özelliği artık Facebook Messenger’da da kullanılabilecek. Dünya genelinde 1,3 milyardan fazla kullanıcısı bulunan uygulamada artık doğrudan mesaj alıntılanarak cevap verilebilecek.

WhatsApp Özelliği Facebook Messenger'a Geldi

Burada, yeni özelliğin bugün yayında olduğunu belirtmekte fayda var. Buna ek olarak, şirketin mesajlaşma uygulamalarını WhatsApp, Instagram ve Messenger’daki konuları birleştirme hedefi ile birleştirmeyi planladığı bildiriliyor.

[sp-related style=”light” id=”40130″]

Facebook’un Messenger platformuna eklediği “alıntılama” özelliği mesaj dizilerinde tek bir mesaja cevap verirken karışıklığa uğramadan mesajlaşmayı sağlıyor. Yeni özellikle mesaj cevaplama özelliğine erişebilmek için mesaja basılı tutarak yeni cevap simgesine dokunmak yeterli. Ayrıca mesajları alıntılayarak GIF, emoji, fotoğraf ve video göndererek de yanıtlamak mümkün. İletişim karmaşasını ortadan kaldırmayı amaçlayan özellik, Twitter’daki alıntı tweet özelliğine de benziyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


e-Devlet İçin Yeni Yapılabilecek İşlemler Duyuruldu!

Buğra Noyan

Microsoft Edge ve Firefox Hacklendi!

Hüseyin Ceylan

Enes Batur’a 3 Ayrı Suçtan Dava Açıldı

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.