Tiktok Takipçi Satın Al

WhatsApp Grup Yöneticilerini İlgilendiren Özellik Yayında

Facebook, WhatsApp‘ı satın aldıktan sonra oldukça güzel bir yol aldı ve almaya da devam ediyor. Bu sabah WhatsApp’a yeni bir güncelleme geldi. WhatsApp, Grup Yöneticilerini yakından ilgilendirecek yeni özelliğini yayınladı.

WhatsApp güncellemesi ile birlikte yöneticiler aslında grubun tam anlamı ile sahibi oluyor diyebiliriz. WhatsApp, gerekli durumlarda sadece grup yöneticilerinin mesaj atabileceği ‘Mesaj Gönder’ özelliğini yayınladı. Olay şu aslında WhatsApp grubunda biri normalde daha fazla boş muhabbet kuruyor ve sizde bu durumdan sıkıldınız hemen devreye bu özellik giriyor. Yönetici, grup üyelerinin mesaj atmasını engelleyebilecek.


Bildiğiniz gibi WhatsApp gruplarında yöneticilerin yetkileri oldukça sınırlıydı artık yöneticiler bu güncellemeler ile daha otoriter olacak. Bu durumun yanlış olduğunu düşünen WhatsApp, bir süre önce yayınladığı özelliklerle grup yöneticilerine grup üzerinde kullanabileceği daha fazla yetki getirmişti.

WhatsApp Grup Yöneticilerini İlgilendiren Özellik Yayında

[ilgiliicerik icerik_id=”20083″]
  • Eğer bir grup yöneticisi iseniz, yönetici haklarını diğer katılımcılardan kaldırabilirsiniz. “Grup bilgisi”‘nde yöneticiyi seçin ve “Yöneticilikten çıkart”‘a dokunun.
  • Grup yöneticileri artık “Grup bilgisi”‘ne gidip “Grup ayarları”‘na dokunarak grubun konusunu, simgesini ve açıklamasını kimin değiştirebileceğini seçebilir.

Bu özellikle daha başka yeniliklerde beraberinde gelmekte, bunlardan bir tanesi ise şöyle; Mesaj gönder özelliği sayesinde grup yöneticileri diledikleri zaman grup sohbetini mesajlara ve dosya gönderimine kapatabiliyorlar. Güncelleme hem iOS hem de Android için yayınlandı ancak Android güncellemesi normalden fazla zaman alıyor biraz geç gelebilir bu hafta içinde illa ki güncelleme yayına alınacaktır. Grup sohbete kapalı olduğunda WhatsApp grubundaki katılımcılar mesaj yazamayacaklarına dair bir uyarı ile karşılaşıyorlar. iOS uygulamanızı 2.18.70, Android uygulamanızı ise 2.18.201 sürümüne güncellemeniz gerekiyor.

WhatsApp Grup Yöneticilerini İlgilendiren Özellik Yayında

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu