Tiktok Takipçi Satın Al

WhatsApp Beklenen Yeni Mesaj Silme Özelliğini Getiriyor

WhatsApp, Mesajları Toplu Silmeyi Daha Kolay Hale Getiriyor

Yakında mesajları dosya boyutuna ve türüne göre sıralayabilir ve silebilirsiniz.

WhatsApp nihayet kullanımı kolay bir depolama yönetim aracını ortaya çıkardı. Bu özellik, mesajlarınızı yönetmeyi, dağınık gelen kutularını temizlemeyi ve cihazınızda yerden tasarruf etmeyi daha da kolaylaştırır.


WhatsApp, depolama yönetimi özelliğiyle ilgili güncellemeyi duyurmak için bir Tweet gönderdi. Uygulama, Tweette aracı çalışırken görmenizi sağlayan bir video içeriyordu.

Önceki WhatsApp depolama menüsü, alanınızın çoğunu hangi sohbetlerin kapladığını görmenize ve her sohbette kaç tane mesaj, GIF, fotoğraf ve video olduğunu bilmenize izin verdi.

Tüm bu depolama alanlarını neredeyse hiç çaba harcamadan silebilirken, WhatsApp hala tam olarak neyi sildiğinizi söylemedi. Başka bir deyişle, mesajları körü körüne siliyor, önemli sohbetleri ve fotoğrafları atılma riskiyle karşı karşıya bırakıyordunuz.

Şimdi, bunların hepsi değişiyor – WhatsApp’ın yeni depolama araçları cephaneliği, uygulamadaki büyük dosyaları tanımlamanıza ve bunları hızla silmenize yardımcı olacak. Ve en iyi yanı, belirli bir dosyayı yanlışlıkla silme konusunda endişelenmenize gerek olmamasıdır.

WhatsApp Beklenen Yeni Mesaj Silme Özelliğini Getiriyor

Yeni WhatsApp Toplu Mesaj Silme Özelliği

Yeni depolama özelliğine erişmek için, Ayarlar> Depolama ve Veriler> Depolamayı Yönet’e gidin . Ardından, silmek istediğiniz şeyi seçmeyi ve seçmeyi kolaylaştıran çok daha düzenli bir sayfayla karşılaşacaksınız.

Mesajlarınız, “Birçok kez iletildi” veya “5MB’den büyük” gibi ayrı kategorilere bölünecektir. Mesajlar ayrıca dosya boyutuna göre listelenecektir ve bu, yüzlerce mesaj arasında sıralamaya çalışırken kesinlikle kullanışlı olabilir.

Önemli olan hiçbir şeyi silmeyeceğinizden emin olarak, sildiğiniz tüm içeriğin küçük resimlerine göz atabilirsiniz. Silmeye değer bir içerik bulduğunuzda, onu seçin (veya Tümünü Seç seçeneğini kullanın) ve basit bir dokunuşla silebilirsiniz.

Depolama aracına yapılan güncellemenin yanı sıra WhatsApp, “kaybolan” mesajları da duyurdu. Bu yeni özellik, belirli konuşmaların yedi gün sonra uygulamadan silinmesini sağlayabilir. Bu özelliği belirli sohbetler için açıp kapatabilirsiniz.

WhatsApp Daha Modern Oluyor

Daha verimli bir depolama sisteminin eklenmesi, WhatsApp’ın kullanımını daha da kolaylaştırır. Facebook’un sahip olduğu platformda, Telegram ve Slack gibi mesajlaşma uygulamaları da dahil olmak üzere rekabet edecek çok şey var.

Neyse ki, WhatsApp doğru yönde ilerliyor gibi görünüyor. WhatsApp sohbetlerinizi temizledikten sonra telefon depolama alanınız kesinlikle size teşekkür edecek.

WhatsApp Beklenen Yeni Mesaj Silme Özelliğini Getiriyor

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu