Tiktok Takipçi Satın Al

Web Tasarım Artık Kirdijital ile Daha Kolay

Web tasarım, web sitelerinin oluşturulması ve bakımında çeşitli disiplinleri ve becerileri kapsar. Web tasarımının çeşitli disiplinleri arasında web grafik tasarımı; web kullanıcı arayüzü tasarımı; hem standartlaştırılmış hem de tescilli kodlama dahil olmak üzere içerik yazımı; sitenin görsel yönlerini oluşturma sürecini içeren web sitesi yazarlığı; ve arama motoru optimizasyonu.


Web tasarımı bu dört ana alanı birbirini dışlamaz ve bu disiplinlerden bazılarının örtüşmesi oldukça açıktır. Bunun iyi bir örneği, web kullanıcı arayüzü tasarımı ile web yazarlığı arasında örtüşmenin olduğu ve bazı bakımlardan web grafik tasarımının bile web sitesi optimizasyonu ile örtüştüğü web grafik tasarımıdır.

Web tasarımının kendi içinde, her biri temsil ettiği işe kendi yaklaşımı olan ve bu nedenle her biri farklı çözümler sunan birçok alt disiplin vardır. En önemli alt disiplinlerden biri, hem çekici hem de etkileşimli kullanıcı arayüzleri oluşturma yeteneğini ifade eden etkileşim tasarımıdır. Etkileşim tasarımcıları, web tasarımcıları ve web sitesi optimize edicileri ile aynı ışıkta düşünülmelidir, çünkü üçü de web sitelerini hedef kitlelerine çekici hale getirme sürecinde yer alır. Çoğu etkileşim tasarımcısının, kariyere hak kazanmak için bilgisayar bilimi ve mümkünse iletişim teknolojisi diplomasına sahip olması gerekecektir.

Web Tasarım Artık Kirdijital ile Daha Kolay

Kullanıcı deneyimi tasarımcıları, bir kullanıcının bilgi gireceği ekranlar olan web sitesinin gerçek kullanıcı arayüzünün oluşturulmasında yer alır. Kullanıcı deneyimi tasarımcıları, bilgisayar bilimlerinde güçlü bir geçmişe ve grafik tasarım ustalığına sahip olmalıdır. Web sitesinin nasıl organize edileceğine, hangi bölümlerin bulunduğuna ve birbirleriyle nasıl etkileşime gireceklerine dair girdi sağlarken genellikle bir web tasarım ekibinin parçası olarak çalışacaklardır. Ayrıca, belirli yazılım parçaları için kullanıcı arabirimleri yazmaları gerekebilir. Kullanıcı deneyimi tasarımcılarının, müşterilerden veya potansiyel müşterilerden gelen soruları yanıtlayarak toplantılara ve konferanslara katılmaya hazır olmaları gerekebilir.

Duyarlı Web Tasarımı, web sitesinin dokunmatik ekran veya modern bir web tarayıcısı kullanılarak görüntülenmek üzere tasarlanmış olması dışında, etkili bir web tasarımına çok benzer. Web sitenizin başarılı olmasını ve müşterilerinizin önünde kalmasını istiyorsanız, çeşitli cihazlarda görüntülenebilir olduğundan emin olmanız gerekir. İyi bir web tasarımcısı, web sitesi tasarım fikirlerinizi alıp duyarlı bir tasarıma çevirebilir. Duyarlı bir web sitesi, aklınızdaki cihazlar için optimize etmek için bilgisayar ekranınızın boyutunu, genişliğini ve yüksekliğini kullanır. Örneğin, web sitenizin tablet, akıllı telefon, dizüstü bilgisayar ve masaüstü bilgisayar gibi cihazlarda görüntülenebilir olmasını istiyorsanız, ihtiyacınız olan şey duyarlı bir web tasarımı olacaktır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu