Tiktok Takipçi Satın Al

Web Companion Nedir?

Bu makalemizde sizlere web companion’un ne işe yaradığını sizlere detaylı olarak anlatıyoruz. Detaylar makalemizde…


Pek çok bilgisayarda yer alan Web Companion, kullanıcıların kötü niyetli internet siteleri tarafından izlenme, reklam ve kimlik avı gibi veri toplama işlerine karşı koruma sağlayan ücretsiz bir araçtır. 2014 yılında kullanımdan kalkan Ad-Aware’nin yerini almıştır. Sağlamış olduğu güvenlik sayesinde kullanıcıların geri dönüşleri olumlu yönde olmuştur.

İnternet tarayıcısının zararlı sitelere sitelere karşı bir güvenlik politikası yoksa eğer, Web Companion tarayıcıyı bu sitelere karşı koruma görevi görmektedir. Bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlara, sitelere ve uygulamalara karşı korur, herhangi bir uygulama indirmeden önce uyarıda bulunmaktadır. Ancak bu uygulamanın bizden habersiz olarak bilgisayara başka uygulamalar indirmesi, onun güvenilirliğini sorgulamamıza neden olmaktadır.

Bu kapsamda bazı kullanıcılar Web Compaion uygulanmasının bilgisayar açısından zararlı olduğunu ve bir an önce kaldırılması gerektiğini iddia ediyor.

Web Companion Nedir?

Web Companion Nasıl Kaldırılır?

İlk olarak başlat menüsünden > denetim masasına > programlar kaldır > ekrana çıkan programlar arasından web compaion uygulamsını bulun ve ardından tıklayarak kaldırın. Programı kaldırdıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve güçlü bir antivirüs uygulaması ile bilgisayarınızı taratın.

Web Companion Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

İzniniz dışında bazı uygulamalar yüklemesinden dolayı insanlar genelde Web Companion uygulamasını kaldırmayı tercih ediyor. Her ne kadar kötü amaçlı internet sitelerine karşı koruma sağlasada yanında başka uygulamalar yüklemesi eksi bir özellik olarak değerlendiriliyor.

Web Companion uygulmasını bilgisayarınızdan tamamen kaldırmak uygulamayı silmeniz yeterli olmayabilir. Bunun için izlemeniz gereken yol ise şu şekildedir.

  1. C: \ Program Files (x86) adresine gidin.
  2. Karşınıza komut istemi çıkacak ‘EVET’e tıklayın.
  3. ‘Windows’ ve ‘R’ tuşlarına basın.
  4. Karşınıza çıkan ekrana ‘regedit’ yazın.
  5. ‘Ctrl + F’ tuşlarına basın ve Web Compainon yazın.
  6. Karşınıza çıkan ekranda anahtar, değerler ve veri seçeneklerinin kontrollerini yapın.
  7. ‘Tamam’a tıklayarak aramayı başlatın.
  8. Sağ tıklayıp ‘Sil’e basarak geçmişteki tüm arama girişlerini temizleyin.
  9. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  10. Program bilgisayarınızdan tamamen silinmiş olacak.

Sizlerde bu yöntemleri izleyerek Web Companion’u bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz.

Web Companion Nedir?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu