bayigram.com

Volvo 4X4’ler İçin Başarılı Yazılım Geliştirildi!

Premium otomobil üreticisi Volvo Cars, daha dinamik bir sürüş sunmak için Polestar tarafından üretilen bir yazılım geliştirmesi piyasaya sürdü. Bu yazılım, dört çekişli (AWD) Volvo otomobillerde, tork dağılımını arka tekerlere doğru artıracak.

Volvo Cars’ın yeni elektrik performans markası Polestar tarafından geliştirilen optimizasyon yazılımı, arka tekerleklere dağıtılan tork miktarını ve tork frekansını artırıyor, artırılmış bir dönüş ile gelişmiş bir direksiyon hakimiyeti sağlıyor. Dönüşlerde daha iyi bir kontrol ve tutunma sunarken, yana kaçma durumunda yol tutuşunu artırıyor, böylelikle daha iyi bir sürüşü mümkün kılıyor.


Volvo Cars Araştırma ve Geliştirme Kıdemli Başkan Yardımcısı Henrik Green, “Biz her zaman Volvo otomobillerin sürüş deneyimini artırmak için ince ayar yapıyoruz, bu geliştirme, dört teker çekişli otomobillerde sürüşü daha kolay ve daha dinamik hale getirecek” dedi.

Volvo 4X4'ler İçin Başarılı Yazılım Geliştirildi!

AWD (all-wheel drive) optimizasyonu, Dinamik sürüş modu seçildiğinde ya da Elektronic Stability Control özelliği devre dışı bırakıldığında kolaylıkla devreye giriyor.

Yeni arka tekerlek tork dağıtım özelliği, en son Polestar yazılım geliştirmesine bir diğer optimizasyon alanı daha ekliyor. Mevcut beş alan arasında, daha keskin gaz verme özelliği, daha hızlı gaz kesme özelliği, daha çabuk vites geçişleri, optimize edilmiş vites değişim noktalarıyla dönüşlerde vites tutuşları ve aynı zamanda artırılmış motor gücü yer alıyor

Polestar AWD optimizasyonu, Ağustos 2018’den itibaren Volvo 90 serisi, 60 serisi ve XC40 modellerinin, benzinli ve dizel seçenekleri için mevcut olacak.

Volvo 4X4'ler İçin Başarılı Yazılım Geliştirildi!

Not:

2019 model yılından itibaren SPA ve CMA mimarisi üzerinde üretilen ve dört çeker özelliğine sahip tüm yeni Volvo otomobiller için uygundur. (elektrikli hibrit modeller hariç)

T8 Twin Motor ve T6 Twin Motor türevleri de dahil olmak üzere elektrikli hibrit modeller elektrik gücünü sadece arka tekerleklere ileten elektrikli bir arka aks sürüş sistemine (ERAD) sahiptirler ve arkadan itişe daha yakın oldukları için ayrıca bir AWD optimizasyonuna ihtiyaç duymazlar.

Avrupa’da, Polestar optimizasyon yazılımı WLTP uyumludur ve Uyum Sertifikasının (Certificate of Compliancy) bir bölümünü oluşturur. Polestar optimizasyonları Volvo fabrika garantisi içerir ve üretici tarafından onaylanmıştır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu