Tiktok Takipçi Satın Al

VoLTE Nedir? VoLTE Ne İşe Yarar?

Telefon kullanıcılarının 4.5G aktifken çokça karşılaştığı VoLTE nedir?

Volte nedir? VoLTE 4,5G teknolojisinin tüm ayırt edici ve üstün özelliklerini kullanan ve bu sayede çok üst düzey bir kalitede iletişim imkânları tanıyan bir teknolojik hizmettir.


Cep telefonları ve mobil altyapılı cihazlarla insanların kesintisiz, hatasız ve teknolojik bakımdan son derece üst bir seviyede eşli ve görüntülü iletişim kurmalarını ve devam ettirmelerini sağlar.

Bu teknoloji özellikle yapılan görüntülü görüşmelerde meydana gelebilecek herhangi bir sıkıntının ya da kesilmenin de önüne geçmektedir. VoLTE sistemi sayesinde ayrıca yapılan ya da yapılacak olan görüntülü tüm konuşmalar HD olarak adlandırılan kalite seviyelerinde yapılabilmektedir. Bu da beraberinde kesintisiz ve devamlı bir iletişim kurulmasına olanak tanımaktadır.

Uzun Süreli Evrim Üzerinden Ses, nesnelerin interneti ve giyilebilir cihazlar dahil olmak üzere cep telefonları ve veri terminalleri için standart bir yüksek hızlı kablosuz iletişimdir.

İlgili Makaleler

VoLTE Mobil Cihazlar İçinde Nasıl Kullanılır? VoLTE Nedir?

Bu sesli ve görüntülü iletişimin kalitesini ve boyutlarını yukarıya taşıyan hizmeti herkes kullanamıyor. VoLTE hizmetinden yararlanabilmek için ise bir takım şartların elde hazır olması gerekmektedir.

VoLTE Nedir? VoLTE Ne İşe Yarar?

Öncelikli olarak bu sistemi kullanmak isteyen bireyin sahip olduğu akıllı telefon ya da mobil cihazının bu sistemi destekleyen ve kaldırabilen özellikte olması şartı vardır. Her cihaz bugün itibariyle LTE sistemi de denen bu hizmete sahip değildir.

Diğer önemli bir unsur ise kullanılan mobil operatörün her anlamda VoLTE hizmet ağlarının açık olması gerekiyor. Bu iki ana unsuru sağlayan her kullanıcı bu teknolojik hizmeti kullanmaya hemen başlayabilir. Mobil cihazın ayarlar bölümünden bu özelliği aktif etmek ise yapılması gereken son adımı oluşturuyor.

VoLTE Nasıl Aktif Edilir?

Cihazınızdan Ayarlar >> Mobil Ağlar >> VoLTE Aramaları seçeneğini aktif konuma getirin. Bu içeriğimizde VoLTE nedir ve nasıl aktif edilir bundan bahsettik.

VoLTE Nedir? VoLTE Ne İşe Yarar?

VoLTE Nedir? VoLTE Ne İşe Yarar?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu