Tiktok Takipçi Satın Al

Veri Kurtarma Programları Nelerdir?

Bugün sizlere kaybolan verilerinizi veri kurtarma programlarıyla nasıl kurtarabileceğinizi anlatacağız. Detaylar makalemizde...

Farkında olmadan yaptığımız hatalardan biri de bizim için önemli olan program ya da dosyaları kaybetmek.


Bu dış etkenlerden ya da direkt olarak bilgisayar formatlaması sonucu oluşabilecek sorunlardan biridir. Ancak bu durumda çeşitli çözümler de bulunuyor.

Özellikle son zamanlarda veri kurtarma programları oldukça revaçta diyebiliriz. Bilgisayar belleğinde bulunan ya da disklerde yer alan verileri kurtarmak artık fazlasıyla kolay. Tabii bu süreçte bilinçli olarak hareket etmeniz de önemli.

Bilmeden yapacağınız bir hata verilerinizin tamamen kaybolmasına neden olabilir. Bu sebeple verinizi kaybettikten sonra bilgisayar üzerinde herhangi bir işlemde bulunmamanızı tavsiye ederiz. Böylece birazdan sizlere aktaracağımız programları kullanarak verilerinizi kurtarabilirsiniz.

Veri Kurtarma Programları Nelerdir?

Veri Kurtarma İşlemi

Veri kurtarma işlemi pek çok kişi tarafından her ne kadar imkansızmış gibi gözükse de bazı durumlarda veri kurtarma programları sayesinde yeniden getirilebiliyor. Ancak bu süreçte daha önceden de belirttiğimiz üzere bilgisayarınız üzerinde ek bir işlem yapmamanız.

Aksi halde veri kurtarma programları işlemini tam kapsamlı olarak gerçekleştiremeyebilir. Eğer bu konuda herhangi bir bilginiz bulunmuyorsa, verileri kurtarmak için bir uzmana danışmanız sizin ve veriler açısından en iyi seçenek olur. Peki, veri kurtarma programları neler ve nasıl bir işleyişe sahipler, merak ettiklerinizi yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Veri Kurtarma Yazılımları

Veri kurtarma yazılımları özellikle bu alanda çözüme ulaşmak için oluşturulmuş olan programlardır. Bu programları kullanarak kaybettiğiniz veri ve dosyalara yeniden ulaşabilirsiniz. Bu işlemi programsız bir şekilde yapmak oldukça zahmet gerektiren bir durum olduğundan sizin için en ideal çözüm programlar olur.

Bu sayede verilerinizi hem kurtarmış olursunuz hem de bir sonraki veri kaybında ne yapmanız gerektiğini bileceğiniz için sorun yaşamazsınız. Bu konuda sizlere belirtebileceğimiz çeşitli veri kurtarma programı mevcut. Ancak içlerinde en çok tercih edilenler ise;

Disk Drill ve Free Undelete programlarıdır. Hemen hemen aynı işleyişe sahip olduklarını belirtebiliriz. Üstelik bu programların en güzel yanı da tamamen ücretsiz olmalarıdır. Kaybettiğiniz verilerinizi yaklaşık olarak 5 ya da 10 dakika içerisinde kurtarmış olursunuz. Sade bir ara yüze sahip olmaları da kullanımını kolaylaştırır.

Veri Kurtarma Programları Nelerdir?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu