Tiktok Takipçi Satın Al

Valorant’da Nerede Wallbang Yapabileceğinizi Öğrenin!

Riot Games’in FPS oyunu Valorant’da nasıl ve nerede Wallbang yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

Wallbang nedir? ilk olarak bundan bahsedelim. CS:GO oyuncularının daha çok hakim olduğu bir kavramdır bu aslında. Kısaca wallbang, duvarın arkasında duvar birini vurmaktır. Wallbang atmak her ne kadar şans işi gibi gözüküyor olsa da bilgi, içgüdü, tahmin ve analize dayalıdır.


Riot Games’in yeni FPS oyunu olan Valorant’da da bu durum mevcut. Peki oyunda nasıl wallbang yapabilirsiniz? Valorant, haritanın bilgisinin ve ince ayarlı mekaniğin kazanma ve kaybetme arasındaki fark olduğu bir oyundur. Rakip CS: GO’ya çok benzeyen, masum olmayan oyuncuları öldürmek için Valorant’da Wallbang’la yapabileceğiniz ve yapamayacağınız bazı duvarlar bulunuyor.

Valorant Wallbang yapmak!

Reddit kullanıcısı olan ItsMormo, tam olarak hangi duvarların ve ne ölçüde nüfuz edilebileceğine dair kullanışlı resimler ve açıklamalar içeren bir liste hazırladı. Tabii ki, bu liste sadece kapalı beta sürümünde olan ve oyun yayınlandığında güncellenmesi gereken haritaları kapsar.

Split haritası

Valorant'da Nerede Wallbang Yapabileceğinizi Öğrenin!

İlgili Makaleler

Yeşil ile dikkat çekebileceğiniz tüm duvarlar, Split için dikkat etmeniz gereken bazı iyi şeyler, bu Twitch klibinde de gösterildiği gibi B’den orta konnektöre duvar patlaması yapabileceğiniz haritanın Split olmasıdır. 3 haritanın hepsinde, bu en “tek yönlü” nüfuz duvarlarına sahiptir (b ortalarına yakın bir çok köşe)

Bind haritası

Valorant'da Nerede Wallbang Yapabileceğinizi Öğrenin!

Haritada da görebileceğiniz gibi, vurabileceğiniz önemli ölçüde daha az duvar var, ancak kendinizi orada sıkışmış bulursanız, B> A teleporter odasına girebileceğiniz hiçbir şeye değmez.

Bind hakkında bazı ilginç şeyler:

  • Cennetten (heaven) A lambalarına: Köşeleri hedeflerseniz kolayca spreylenebilir.
  • Hookah konektörü: Bir LMG ile duvardan saldırı kanadının ortasından nargile konektörüne kaç kez ilk kan aldığımı söyleyemem.
  • B-> Bir Teleporter: Bunun ne kadar yararlı olduğuna emin değilim, ama kendinizi B-> A Teleporter odasında sıkışıp kalırsanız, bariz kamp noktalarından bazılarına köşelerden ateş edebilirsiniz.

Haven haritası

Valorant'da Nerede Wallbang Yapabileceğinizi Öğrenin!

Haritanın bir çok nüfuz duvarı vardır, özellikle de ortada saldıranlarda, kendinizi kamptan çok sayıda bulursanız kamp penceresi veya ortadaki herkes kolayca wallbanged edilebilir. Mormo ayrıca, pencerelerin ve kapıların vurabileceğiniz alanları belirtmek için uyanık olmanız gerektiğini de kaydetti.

Haven hakkında bazı ilginç şeyler:

  • Burada çok kolay nüfuz duvarlar, özellikle hücum tarafı orta. Hemen hemen her yönden kamp penceresine veya ortasına sprey sıkabilirsiniz.
  • Duvarlarda (özellikle bağlantı duvarları) onlara püskürtmenizi sağlayan birçok pencere ve kapı dokusu vardır. Bunun güzel bir örneği, B’nin arkasındaki yumurtlamayı savunarak ateş edebilmektir.

Valorant'da Nerede Wallbang Yapabileceğinizi Öğrenin!

Bir Reddit kullanıcısı Altimor, mermilerin nüfuz edilebilir nesneler arasında ne kadar ilerleyebileceğine dair daha fazla ayrıntı sağladı.

  • Mermiler “çok düşük” dirençli malzemelerle 500 cm gidebilir
  • Mermiler “düşük” dirençli malzemelerle 400 cm ilerleyebilir
  • Mermiler “orta” dirençli malzemelerle 300 cm gidebilir
  • Mermiler “yüksek” dirençli malzemelerle 100 cm gidebilir
  • Mermiler “çok yüksek” dirençli malzemelerle 50 cm ilerleyebilir

 

Valorant'da Nerede Wallbang Yapabileceğinizi Öğrenin!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu