Riot Games, Valorant’ın Türkiye Pinglerini Düşürüyor!

Riot Games, Valorant’ın Türkiye pinglerini düşürüyor! Riot Games’in rekabete dayalı, karakter tabanlı PC oyunu Valorant’ın Türkiye veri merkezi denemeleri başladı.

Dijital oyun ekosisteminin en büyük temsilcilerinden Riot Games, Bugüne dek “Project A” kod adıyla bilinen, PC için geliştirdiği taktiksel nişancılık oyunu Valorant’ı duyurmuştu. Rekabetçi, 5’e 5, Karakter Tabanlı Birinci Şahıs bilgisayar oyunu olan Valorant, 2020 yazında dünya çapında pek çok ülkede ücretsiz olarak oynanabilecek.

Riot Games’in Valorant için en büyük vaatlerinden biri olan düşük ping rakamları da bu aşamadan itibaren ülkemiz oyuncuları tarafından test edilebilecek.

Riot Games’in taktiksel nişancılık oyunu Valorant, 7 Nisan Salı günü kapalı beta dönemine başlamış, tüm dünyada Twitch izlenme rekorları kıran oyun ülkemizdeki oyuncular tarafından da heyecanla karşılanmıştı.

Riot Games’in Valorantiçin verdiği ve özellikle ülkemizdeki nişancılık oyuncularını heyecanlandıran düşük ping vaadi ise kapalı beta döneminde test edilmeye başlandı. Riot Games’in yapımcılarından Anna Donlon, Valorant’ın birinci şahıs nişancı oyununlarında gördüğümüz temel özellikleri koruyacağını ancak oyunculara daha fazla yaratıcılığa izin veren bir taktik ateş etme deneyimi sunacağını söylüyor.

Valorant oyuncularına müjde

Riot Games, Valorant'ın Türkiye Pinglerini Düşürüyor!

[penci_related_posts dis_pview=”yes” dis_pdate=”no” title=”Diğer Valorant haberleri” background=”” border=”” thumbright=”no” number=”4″ style=”grid” align=”none” withids=”83890,83634,83698,79722″ displayby=”recent_posts” orderby=”rand”]

Oyunda strateji oluşturmanın çok önemli olacağına vurgu yapan Donlon, 24 maç sonunda en başarılı olan takımın oyunu kazanacağını belirtiyor.

Özellikle rekabetçi nişancılık oyunlarının sonucunu büyük oranda etkileyen düşük ping değerlerini ülkemizdeki oyunculara sunmak için ciddi yatırımlar yapacağını belirten Riot Games, Türkiye’de kurmaya başladığı veri merkezleri ile ülkemizdeki oyunculara en iyi oyun deneyimini sunmak için çalışmalarına devam ediyor.

Testleri başlayan veri merkezleri sayesinde Riot Games, ülkemizdeki oyunculara bir yandan Avrupa’daki oyuncular ile eşleşme fırsatı sunarken diğer yandan 5 ms’e kadar düşebilen ping değerleri sayesinde rekabette dezavantaj yaşatmamayı hedefliyor.

Ping değerleri internet servis sağlayıcıları, teknik altyapı, sunucuya fiziksel uzaklık gibi birçok dış faktör nedeniyle farklılık gösterse de bundan sonra Valorant oyuncularını çok daha iyi ping değerlerinin beklediği bir gerçek.

Riot Games, Valorant'ın Türkiye Pinglerini Düşürüyor!

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu