Tiktok Takipçi Satın Al

Valorant Ranked Nasıl Girilir?

Riot Games’in bu yaz piyasaya sürdüğü stratejik nişancı oyununda VALORANT ranked nasıl girilir, gerekenler nelerdir? Detaylar yazımızda!

VALORANT, farklı yeteneklere sahip olan birçok “ajan” adlı karakterin bulunduğu, farklı haritalar içeren, tur, ekonomi ve bomba sistemine sahip bir stratejik nişancı oyunu. Riot Games’in 2020 yazında piyasaya sürdüğü VALORANT’ın oyuncu kitlesi de günden güne büyüyor. Oyunda Spike’a Hücum, ölüm maçı, derecesiz ve dereceli (ranked) gibi oyun modları bulunuyor.


Oyuncular tercihlerine göre istedikleri oyun modunda VALORANT’ın keyfini çıkarabiliyorlar. Rütbe alabilmek için VALORANT’ta ranked yani dereceli modunda oyun oynamamız gerekiyor. Peki, bunu nasıl yapabiliriz, öncesinde yapmamız gerekenler nelerdir? VALORANT oyununda ranked nasıl girilir?

Valorant Rank Sistemi Nasıl Çalışıyor?

VALORANT Ranked Nasıl Girilir?

Oyuna girmenizin ardından yukarıda bulunan “Oyna” butonuna tıklayın

  • Oyun modlarından “Rekabete Dayalı”ya tıklayın
  • “Başla” butonuna tıklayarak sıraya girin

Sağ taraftan arkadaşlarınızı davet ederek onlarla birlikte ranked oynayabilirsiniz. Butona bastığınızda oyuna giremiyorsanız aşağıdaki şartlardan birini yerine getirmiyor olabilirsiniz, kontrol etmenizi öneririz. Yirmi adet derecesiz oyun oynadıktan sonra rekabete dayalı oyun girebiliyorsunuz. İlk başta “Derecesiz” oluyorsunuz, beş adet rekabetçi maç tamamlamanızın ardından da ilk rütbenize yerleşiyorsunuz.

Valorant Ranked Nasıl Girilir?

VALORANT Ranked Girmek İçin Gerekenler

Oyunun rekabetçi bütünlüğünü korumak için Riot Games rekabetçi oyun girenleri kontrol etme yolunda bazı önlemler almış durumda. Partinizde bulunan herkes aşağıdaki koşulları yerine getirmezse VALORANT’ta ranked giremiyorsunuz:

  • En az 20 derecesiz oyun oynamak
  • Takım arkadaşları arasında büyük bir rütbe farkı olmaması

VALORANT Ranked Oyunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oyunda dereceli modda maç yaparken bütün oyuncuların hedefi aynı: Kazanmak. Oyunun sonunda herkesin rütbesi olumsuz veya olumlu etkilendiği için herkesin ortaklaşa bir şekilde hedefe ulaşmak için çalışması gerekiyor.

Hata yapan takım arkadaşlarınızın üzerine gitmekten ziyade onları cesaretlendirin, takımca susmak yerine stratejiler konuşup rakibin yerini söyleyerek birbirinize yardım edin, beş ayrı kişi oynamak yerine beş kişilik bir takım olarak oynayın.

Stratejik bir nişancı oyunu olan VALORANT’ta ortalamanın üzerine çıkabilmek, çoğunluktan sıyrılabilmek için geliştirdiğiniz nişanınızın yanında aynı zamanda takımca zekice oynamanız gerekiyor. Oyun tecrübenizle artabilecek stratejik zekânızı kullanarak, takımınızla iş birliği yaparak siz de VALORANT’ta rank basamaklarını tırmanabilirsiniz.

Valorant Ranked Nasıl Girilir?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu