Tiktok Takipçi Satın Al

Valorant: Kademeler ve Rekabete Dayalı Eşleştirme

Valorant rekabet modu 0.49 Yaması’nın çıkışından kısa süre sonra Avrupa ve Kuzey Amerika’dan başlayarak devreye girecek.

Valorant ‘ın rekabet modu, derecesiz modla aynı oyun içi kurallara ve formata sahip olmakla birlikte, işin rekabetçi tarafına daha ciddi şekilde odaklanıyor. Henüz ilk aşamalarında olan bu sistemi zamanla geliştirmeyi planlanıyor ama geliştirici ekipten bir mesaj var: izinle de paylaşmak istediğimiz temel bir plan mevcut.


Böylece onu birlikte inşa edip daha iyi hale getirebileceği umuluyor. Derecesiz modu devamlı olarak açık tutmayı planlansa da rekabete dayalı eşleştirme, biz mod üzerinde ayarlamalar yapar ve geribildirimlerinizi hayata geçirirken, kapalı beta döneminde ara ara kapalı kalabilir.

Geliştirici sistemi, oyuncuların rekabet modlarında ve dereceli sistemlerde karşılaştığı sık yaşanan sorunları çözmeyi hedefliyor. Kişisel becerileri dikkate alıyor ve bunun sonucunda oyunda çok iyi giden biriyle ikincil bir hesap (smurf) kullananları ya da kademesini şişirtenleri ayırt edebilmeyi ve karşılaşmaların çoğunda sizin ve silah arkadaşlarınızın adil koşullarda savaştığından emin olmayı amaçlıyor.

Valorant: Kademeler ve Rekabete Dayalı Eşleştirme

Böyleyken böyle! Şimdi şöyle kolayca göz atabileceğiniz şekilde madde madde sıralayalım, aşağıda daha fazla ayrıntıya girilmiş durumda.

  • Rekabet modunu açabilmek için 20 tane derecesiz karşılaşmayı tamamlamak gerekli.
  • En üst kademe olan VALORANT hariç, her biri 3 aşamadan oluşan 8 kademe var.
  • Aranızda en fazla 2 kademe fark bulunan 5 oyuncudan oluşan gruplarla sıraya girebilirsiniz.
  • Rekabet modunda, son 14 günde karşılaşma oynanmadığı durumda kademeler görünmez, ancak kademeler arka planda erimez.
  • Kapalı betadaki kademe, oyun çıkışında sıfırlanır.

Kademenizi gösterin

Valorant: Kademeler ve Rekabete Dayalı Eşleştirme

Rekabet bütünlüğü

Kademeye ve rekabete dayalı eşleştirme sistem, dengeli bir mücadele sunmaktan ve pürüzleri en aza indirmekten sorumlu.

Genel performansınızı göz önünde bulundurmak aynı zamanda ikincil (smurf) hesapları tespit etmelerde, kademe şişirmelerin önüne geçilmesinde ve becerinizi (kademenizi) doğru şekilde ve daha hızlı ölçebilme de faydalı oluyor. Bu sayede kademesine hakkıyla gelmiş oyuncularla dengeli karşılaşmalarda yer aldığınız konusunda içiniz daha rahat olabilecek.

Spike’ı yerleştirmek arkadaşlarla daha eğlenceli olduğundan, rekabete dayalı eşleştirmede 5 kişiye kadar gruplar kurarak sıraya birlikte girebileceksiniz.

Oyuncuların en fazla 5 kişiden oluşan takımlarda arkalarının kollandığını hissetmelerini istiyoruz çünkü bunun Valorant’ın rekabetçi oynanışında çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Ancak grubunuzdakilerin sizinle arasında en fazla 2 kademe (6 aşama) bulunmalı. Bu gerekliliğin sebebi, oyunculardan birinin, karşılaşmadaki diğer oyuncuların ortalama beceri seviyesinin altında ya da üstünde olmamasını sağlayarak oyunlarda beceri orantısızlıkları yaşanmasını engellemek.

Valorant: Kademeler ve Rekabete Dayalı Eşleştirme

Sıraya birlikte girdiğiniz kişi sayısından bağımsız olarak da adil koşullarda oynayabilmeniz için gerekli önlemleri alınıyor. Rekabete dayalı eşleştirme sistemimiz hazır grubunuzun boyutunu göz önünde bulundurarak karşılaşmayı benzer sayıdan oluşan gruplara sahip rakip takımlara öncelik verecek şekilde kuruyor.

Kademelerde, hareketsizlik de takip edilecek. 14 gün içinde rekabet modunda herhangi bir karşılaşma yapmadığınız takdirde hesabınız “aktif değil” kabul edilecek ve kademesi gizlenecek.

Merak etmeyin, girdiğiniz ilk karşılaşmanın ardından kademeniz tekrar gösterilecek. Başkaları kademenize baktığında, becerilerinize dair güncel bir fikir edinsin istiyoruz. 14 gün boyunca aktif olarak oynamadığınızda, kademenizin o kadar da tutarlı olmayabileceğini düşünülüyor. Yine de kademeler arka planda kendiliğinden erimeyecek; yani kondisyonu her zaman yerinde olan bir oyuncunun endişelenmesine gerek yok.

Rekabetçi ilerleyiş ve ötesi

Geliştirici Ekibi: “Rekabet modu ve kademe sistemleri üzerinde çalışırken, VALORANT topluluğu kapalı beta boyunca ve özellikle de oyunun çıkışının ardından bize yol gösterecek. Şu sıralar, rekabetçi düzlemdeki başarınızı yalnızca karşılaşmada görüntülenen kademeler üzerinden değil, tüm kademeler üzerinden de düzenli olarak ölçebilecek bir öğe eklemek üzerine çalışıyoruz.”

“Bu konuda ve Valorant rekabet modu ve kademeler hakkında, özellikle de oyunun çıkışı yaklaştıkça gelişmelerle yine karşınızda olacağız.”

Valorant: Kademeler ve Rekabete Dayalı Eşleştirme Valorant: Kademeler ve Rekabete Dayalı Eşleştirme

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu