Tiktok Takipçi Satın Al

VALORANT 8.0 Yama Notları Yayınlandı

Yama 8.0, yeni silah ve birçok güncelleme getiriyor. Deadlock’un yetenekleri güçleniyor, özellikle Sonik Sensör’ün esnekliği artırılıyor. Killjoy’un Taret’i görsel güncellemelerle birlikte küçülüyor. Harita güncellemeleri ise Icebox ve Lotus’ta yapıldı, çatışmalar daha tahmin edilebilir hale getirildi. Özellikle B Bölgesi’nde yapılan değişiklikler dikkat çekici.

VALORANT 8.0 Yama Notları Yayınlandı

Ajan Güncellemeleri

Deadlock


Deadlock’un Sonik Sensör (Q) ve Bariyer Ağı’nın (E) yetenekleri 7.10 Yaması’ndaki NanoÇekim (C) değişikliklerine devam olarak güçleniyor. Sonik Sensör, artık tur içinde yerleştirildikleri yerden alınabiliyor ve çeşitli iyileştirmelerle daha esnek hale getiriliyor. Bariyer Ağı’nın (E) duvarlarının maksimum uzunluğu 6 metreden 10 metreye çıkarılarak, daha geniş alanları bölebilmesi ve hızlıca yerleştirildiğinde alana tamamen kapatabilmesi güvenilirliğini artırıldı. Bu güncellemelerle birlikte Deadlock’un yetenekleri daha etkili hale getiriliyor.

Killjoy

Killjoy’un Taret (E) yeteneğinin görüş alanı 180 dereceden 100 dereceye küçültüldü. Bu değişiklik, Taret’in otomatik hedef tespiti ve uzun görüş alanı gibi güçlü özellikleriyle birleşerek diğer savunma odaklı gözlem araçlarını geride bırakmasını sağlıyor. Görüş alanındaki daralma, Killjoy’u Taret’i yerleştirirken daha dikkatli kararlar almaya zorlayacak. Ayrıca, Taret’in güncellenmiş görünümü, korunan alanları daha anlaşılır hale getiriyor ve görsel efektlerle animasyonları güncellenmiş görüş açısını yansıtacak şekilde iyileştirildi.

Harita Güncellemeleri

Icebox

VALORANT 8.0 Yama Notları Yayınlandı


VALORANT 8.0 Yama Notları Yayınlandı


VALORANT 8.0 Yama Notları Yayınlandı


VALORANT 8.0 Yama Notları Yayınlandı


VALORANT 8.0 Yama Notları Yayınlandı

Icebox haritasında büyük değişikliklerle geri dönüş yapıldı. Orta, B Yeşil ve B Turuncu bölgelerindeki değişiklikler, her iki takım için Orta’yı ele geçirmenin avantajlı olacağı bir durumu sağlamak ve çatışmaları daha tahmin edilebilir kılmak amacıyla yapıldı. B Turuncu ile B Yeşil’den B Bölgesi’ne uzanan yol basitleştirildi.

Lotus

VALORANT 8.0 Yama Notları Yayınlandı


VALORANT 8.0 Yama Notları Yayınlandı


VALORANT 8.0 Yama Notları Yayınlandı


VALORANT 8.0 Yama Notları Yayınlandı


VALORANT 8.0 Yama Notları Yayınlandı


VALORANT 8.0 Yama Notları Yayınlandı

Lotus haritasında, saldıranların savunanlar üzerinde kolayca baskı kurabildiği bir durum tespit edildi. Bu sorunu çözmek amacıyla tarafsız alanları düzenleyerek ve genel harita kalitesini artırarak savunanlara bölgeleri daha etkili bir şekilde koruyabilmeleri için daha fazla seçenek sunuluyor.

Mod Güncellemeleri

Takımlı Ölüm Kalım Savaşı

Sheriff’in 2. Aşama’daki silah ekosistemine daha iyi performans gösterdiği ve diğer mühimmatların pek tercih edilmediği tespit edildi. Bu nedenle, diğer silahları da Sheriff’e karşı çatışmalarda etkili olacak birer seçenek haline getiriliyor. Ayrıca, takımlı ölüm kalım savaşı ve özel oyunlar hariç tüm modlarda rekabete dayalı harita havuzunun kullanılacağı açıklandı; güncel harita havuzunda Icebox, Lotus, Sunset, Breeze, Ascent, Bind ve Split bulunuyor.

PREMIER Güncellemeleri

Riot Games, Valorant’ta “Takım Kaptanı” adını verdikleri ikincil bir idari rolü premier takımlarına ekledi. Takım kaptanları, oyuncu davet etme veya takımdan çıkarma gibi idari işlerde takım sahibine yardımcı olabilecek ancak takımı silme veya takım sahibini atma yetkisine sahip olmayacak. Sıralamalar artık diğer kümelerin mevcut ve önceki Premier aşamalarındaki sıralamalara erişmeyi sağlayan bir menüye taşındı. Ayrıca, oyuncuların hangi kümeye yerleştiklerini ilk karşılaşma öncesinde görmeleri mümkün hale getirildi. Premier aşamasında playoff’lara yükselme eşiği 675 Premier Skoru olarak ayarlandı. EMEA bölgesindeki güncellemeler, VCT Challengers Ligi’ne yükselmeyi desteklemek için kesimlerin güncellenmesini içeriyor ve espora entegrasyon sürecini anlatan bir yazıya yönlendirme yapılmış. Detaylar için tıkla

Silah Güncellemeleri

Yeni silah “Outlaw” oyuna eklendi! Cephanelik sayfasından detaylara ulaşabilir ve Outlaw’un çatışma performansını gösteren bir videoyu izleyebilirsiniz.

Oynanış Sistemleri Güncellemeleri

VALORANT’ın 8.0 Yaması ile birlikte, kulaklıklar için üçüncü parti uzamsal ses yazılımları resmi olarak desteklenecek. Uzamsal ses, kulaklıklar için sanal üç boyutlu ses yazılımlarını içerir, bu da oyuncuların önlerinden, arkalarından ve üstlerinden gelen sesleri ayırt edebilmelerini sağlar. Bu yama ile VALORANT, HRTF dışında farklı uzamsal ses seçeneklerini destekleyerek kullanıcıların tercihlerine daha fazla esneklik sunacak. Önceki yamalarda yaşanan üçüncü parti uzamsal ses yazılımlarıyla ilgili sorunlar 8.0 Yaması’nda çözülmüş ve artık bu yazılımlar sorunsuz bir şekilde VALORANT’ta kullanılabilecek. Yeni yamada, varsayılan hoparlör ayarı “Stereo” olacak, ancak oyuncular “Otomatik Algılama” seçeneğini tercih ederek üçüncü parti uzamsal ses çözümlerinin tüm özelliklerini kullanabilecekler.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu